iMagazine

Lifehacker – książka, która pomogła mi się zorganizować

19/07/2012, 17:24 · · · 6

Niedawno w moje ręce trafiła książka „Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową„. Zbiegło się to z momentem w moim życiu, gdy zwyczajnie przestałem, jak to się mówi, „wszystko ogarniać”. Dużo projektów wokoło spowodowało, że doba skróciła się do przynajmniej 4 godzin… Zacząłem zastanawiać się nad różnymi rozwiązaniami. Zacząłem używać różnych programów podnoszących produktywność. Zacząłem wdrażać GTD. Zapisałem się na korepetycje do Michała Śliwińskiego, twórcy Nozbe.com;-)

Wszystko fajnie, ale ja nie jestem typem człowieka, który aż tak bardzo potrafi się zorganizować. Nie potrafię narzucić sobie takiego „hardcore’owego” reżimu. Trudno.

„Lifehacker…” pojawił się u mnie w odpowiednim momencie. Myślałem, że będzie to kolejna nudna pozycja pokazująca w ciężki sposób jakąś kolejną teorię i sposób na jej wprowadzenie w życie. Zdziwiłem się gdy zobaczyłem spis treści. Okazało się, że znalazłem rozwiązanie dla siebie. W sposób nienachalny, przystępnie napisany (dobrze przetłumaczony i zlokalizowany do naszych, polskich realiów) można stworzyć poradnik, którego nie musimy czytać od deski do deski, po kolei. Możemy wybierać sobie poszczególne fragmenty i wprowadzać je w życie. Rozwiązania są podane w logiczny i prosty sposób, „na tacy”. Możemy się do nich dostosować lub nie – zależy to od nas. Na pewno będą inspirujące. Wiele z porad wydaje się banalnych, ale uwierzcie – najciemniej jest pod latarnią. Dopóki ktoś nam tego nie zwerbalizuje, to nie dostrzegamy problemu.

Każda z porad jest napisana krótko, w żołnierskich słowach. Esencja. W sumie nie ma przecież potrzeby rozwlekać się. Co najważniejsze oczywiście dla nas, macuserów, znajdziemy tutaj rozwiązania, które będziemy mogli zastosować w naszym makowym „workflow” – przydatne tricki systemowe, programy i filozofia.

Jeśli szukacie wyjścia z sytuacji w jakiej znaleźliście się i zauważacie, że problem leży w Waszej produktywności, a nie chcecie od razu rzucać się na głęboką wodę z kompleksowym GTD, to polecam Wam „Lifehackera”. Na pewno usystematyzujecie sobie swoje sprawy i będziecie mieli punkt wyjścia do przedsięwzięcia następnych kroków. Ja czuję, że mi pomogło…przynajmniej trochę…i nie psujcie mi tego wrażenia;-)

Książka dostępna jest m.in. w księgarni internetowej Helion w cenie 39,90PLN.

6

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciej CzechowskiBiachoDominik ŁadaSSebastian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SSebastian
Gość
SSebastian

Jest ebook do kupienia?

Dominik Łada
Gość

Wyglada na to, ze niestety chyba nie ma. Wszystko zalezy od licencji jaka dostaje wydawca. Helion jesli ma prawa rownież do wydania elektronicznego, to od razu wydaje tez ebooka.

Biacho
Gość
Biacho

Zamówione :) Dzięki za info…

Dominik Łada
Gość

miłej lektury. Mi się bardzo dobrze tą książkę czytało

Biacho
Gość
Biacho

Książka wczoraj przyszła… właśnie ją skończyłem. Cóż mogę powiedzieć. Zdecydowanie pozycja do polecenia :) Jestem Freelancerem i powiem szczerze, że dla wielu z tych sztuczek już widzę zastosowanie u siebie. Zdecydowanie je wprowadzę w życie tak szybko jak tylko to będzie możliwe. :)

Dzięki za informacje. Pozdrawiam!

Maciej Czechowski
Gość
Maciej Czechowski

Dzisiaj ta książka jest w promocji – 31,92 zł.