iMagazine

Type2Phone – zamień maka w klawiaturę dla iPhona

19/07/2012, 17:09 · · · 6

Zapewne tak jak Wy, dostaję sporo różnych SMSów w ciągu dnia. Niestety z braku czasu nie odrywam się od klawiatury komputera, przez co z dużym opóźnieniem odpowiadam na te wiadomości. Przez ogólne zarobienie, czasem się zdarza, że w ogóle zapominam na nie odpowiedzieć – za co serdecznie przepraszam.

Brak szybkiej odpowiedzi jest spowodowany tym, m.in. że muszę wziąć iPhona do ręki i napisać na jego, nie ukrywam, że w moim odczuciu, średnio wygodnej klawiaturze. Na klawiaturze dotykowej w iPhonie robię dużo błędów i geneneralnie jak nie muszę to jej nie używam. Wynika to prawdopodobnie, z faktu, że mam stosunkowo duże palce.

Ale wracając do tematu. Rozwiązaniem mojego i zapewne też wielu z Was problemu jest fajny program Type2Phone. Za 3,99EUR zamieniamy naszego maka w klawiaturę bluetooth do naszego iPhone. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w szybki i wygodny sposób odpowiadać na przychodzące SMSy, bez potrzeby odrywania się od komputera. Działają wszystkie potrzebne skróty klawiaturowe, strzałki i co najważniejsze klawiatura obsługuje polskie znaki.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to wg mnie zupełnie niepotrzebne okno, w którym widzimy co napisaliśmy. Niepotrzebnie zajmuje miejsce na ekranie i dodatkowo, wyświetlane znaki są ogromne. Ok, można okno zminimalizować ale po co ono w ogóle jest to nie wiem.

Nie udało mi się też uruchomić Type2Phone we współpracy z iPadem, ale w tym przypadku klawiatura ekranowa jest bardzo wygodna i nie ma problemu z jej używaniem.

Wygoda pisania SMSów przy użyciu klawiatury makowej jest przeogromna. Szczerze polecam Type2Phone.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Moridin napisał(a):

Napisz do developera i zapytaj po co okno. Jak wywali to kupię.

Artur Jaworski napisał(a):

http://www.eyalw.com/1keyboard/ – darmowa alternatywa, ale dziala co najmniej dziwnie. Nie ma wsparcia do wysylania enterem i znaki specjalne nie sa identyczne ze znakami na klawiaturze. Mimo tego, ze mam ustawiona Polski programisty to np. Polskie znaki diakrytyczne są na przyciskach „[];’,./”.

Dominik Łada napisał(a):

Trzeba niestety wciskać OK na ekranie

Pawciu napisał(a):

… i co najważniejsze klawiatura obsługuje polskie znaki.

W jaki sposób ustawiłeś polskie znaki? Mi jedynie pojawiają się na ekranie komputera, ale na iPhonie wyskakują różne znaki specjalne zamiast polskich literek?

Dominik Łada napisał(a):

nic nie ustawiałem, tak po prostu „out of the box” wszystko u mnie działa

Pawciu napisał(a):

Pokombinowałem i ustawiłem układ na „Polski” zamiast „Polski pro” i zadziałało :)
Fajny programik.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK