iMagazine

Zmiana regulaminu iTunes Store PL czyli mamy iTunes Match

19/07/2012, 21:30 · · · 29

Apple zmieniło dzisiaj warunki korzystania z polskiego sklepu iTunes Store. Główną zmianą jest wprowadzenie nowego pojęcia czyli usługi iTunes Match:

Dodano nowe warunki w celu objaśnienia sposobu funkcjonowania usługi iTunes Match, w tym ograniczeń w zakresie ilości i jakości muzyki, w odniesieniu do której można zastosować iTunes Match. Z funkcji iTunes Match można korzystać wyłącznie w odniesieniu do treści nabytych zgodnie z prawem.

iTunes Match to usługa w chmurze, która zapewnia dostęp do osobistej biblioteki muzycznej z dowolnego autoryzowanego komputera z programem iTunes  lub urządzenia z iOS. Co ciekawe w tej usłudze można przechowywać nie tylko muzykę, która jest w sklepie iTunes, ale również własną. Cena iTunes Match to 24,99 Euro na rok. Wprowadzenie pojęcia iTunes Match może, ale nie musi oznaczać szybkiego wprowadzenie tej usługi do polskiego sklepu. Na razie pojawiła się za to inna funkcjonalność czyli automatyczne pobieranie zakupionej muzyki na wszystkich urządzeniach podpiętych do naszego Apple  ID. Do tej pory ta funkcja była aktywna dla programów z ApSptore.

Jeśli funkcja iTunes Match pojawi się naszym sklepie to na pewno zmienimy tytuł wpisu :).

AKTUALIZACJCA
Tak jak obiecałem tytuł się zmienił, bowiem iTunes Match jest już dostępne w Polsce. Kupujecie, używajcie bo to naprawdę przydatna funkcja.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Bartłomiej Płachecki napisał(a):

No nie wiem, w iP brak opcji pobierania zakupionej muzyki :(

Moridin napisał(a):

Jest pod iOS 6 beta.

Michał Jakubowski napisał(a):

Ja mam zarówno na iPodzie jak i iPadzie. Oba z iOS 5.1.1. Najpierw oczywiście zaakceptowałem nowe warunki.

Bartłomiej Płachecki napisał(a):

aaa to pewnie brak akceptacji warunków – w domu sprawdzę na maku, potem się pewnie pojawi :)

GDZIE ZNAJDĘ OPCJĘ POBIERANIA ZAKUPIONEJ MUZYKI?

Moridin napisał(a):

Klawiatura Ci się zepsuła. Masz Caps Lock na stałe włączony.

Bartek Broniszewski napisał(a):

Jest jakiś sposób na zmuszenie iTunes app, żeby pojawiło się „Purchased”? Trochę to dziwne bo w wersji na iPada mam, na iPhone nie. A to przecież ta sama aplikacja, ten sam sklep.

Piotr Nowinski napisał(a):

Sign out – sign in :) i jest. Na iPadzie tak miałem, tzn nie miałem :)

„Na razie pojawiła się za to inna funkcjonalność czyli automatyczne pobieranie zakupionej muzyki na wszystkich urządzeniach podpiętych do naszego Apple ID.”

Remek Rychlewski napisał(a):

iTunes Match quick how to:Aby zaakceptować regulamin wystarczy cokolwiek zciągnąć. Potem wystarczy wylogować się ze sklepu. Przejść do wersji amerykańskiej wtedy na na bocznym pasku pojawi się iTunes Match. Potem wstarczy się zalogować na do iTunes PL i już można łatwo wydać 25 eurasów.

Moridin napisał(a):

U mnie to nie działa.

Remek Rychlewski napisał(a):

https://twitter.com/RZoG/status/225917930611814400/photo/1

bidji napisał(a):

Ciekawe, czy nie skończy się to tak jak tutaj ;)
„Apple refunds premature iTunes Match subscriptions”
http://www.ipodnn.com/articles/11/12/15/us.brazil.still.only.regions.with.option/

Mariusz Sobczyk napisał(a):

Ja też dostałem maila ale zakładka iTunes Match po pewnym czasie zniknęła W informacji na koncie mam napisane że subskrybuję usługę:D ale ona nie działa.

Remek Rychlewski napisał(a):

Mam dokładnie taką samą sytuację. Jak na razie Polski nie ma na stronie suppotu iTunes Match. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Bartłomiej Płachecki napisał(a):

Po akceptacji nowego regulaminu brak jest muzyki do ponownego pobrania :( na iUrządzeniach 5.1.1 i 6.0 beta 3 jak i na innych komputerach :( Może coś testują?

Bartłomiej Płachecki napisał(a):

Hint: po restarcie kompa widać wszystko :)

Michal Czarnecki napisał(a):

Działa już full opcja :)

Bartek napisał(a):

Kupiłem album Na iPhone i teraz chce go ściągnąć na iPad :/ niestety nie działa

Dominik Łada napisał(a):

A czy wytłumaczy mi ktoś, czy jest to mi w ogóle do czegokolwiek potrzebne? Serio się pytam. Mam CAŁĄ muzę na iPhonie (zawsze przy sobie), dodatkowo też CAŁĄ na iPodzie 5,5G (zawsze w samochodzie), a w razie czego jest też oczywiście na kompie. Pytanie – czy w takiej jak ja jestem sytuacji jest sens wykupować usługę?

Bartek napisał(a):

odpowiedź jest w pytaniu…

Norbert Cała napisał(a):

To ja Ci powiem to co dziś już pisałem – cytuję siebie „Dzięki iTunes Match mogę mieć całe 80GB swojej muzyki w iPhone, który ma 16GB. Tego nie da mi żaden inny serwis”

Mariusz Sobczyk napisał(a):

Ja mam iPhone na stałe podpiętego w samochodzie i dzięki iTunes Match moja muzyka sama się ściąga i synchronizuje z samochodem. Na kompie robię listy odtwarzania, kupuję muzę a jak wsiadam do samochodu to moja muzyka jest na miejscu bez synchronizacji po kablu… i przy okazji mam darmowe lokalizowanie samochodu :)

Moridin napisał(a):

Mało masz muzy. :-)

Filthy_Criminal napisał(a):

5,5 GB to faktycznie nie jest dużo ale może to sama esencja muzyczna dla Dominika :D

Dominik Łada napisał(a):

Mam w sumie 29GB samej muzy:-P

Łukasz Skoczek napisał(a):

Przed chwilą wbiłem to iTunes i jest już aktywna opcja iTunes Match.

Łukasz Wołowiec napisał(a):

Warto powiedzieć, bo to nie jest do końca oczywiste – opcja „purchased” działa też BEZ wykupionego matcha – dla mnie to bomba, w końcu funkcjonalność jest kompletna. Żeby to odpalić na iOS trzeba wejść w Ustawienia/Store i kliknąć „Pobieranie automatyczne/Muzyka”. Co ciekawe, nie oznacza to wcale automatycznego pobierania, tylko dostęp do zakładki „Purchased” w iTunes. Zakręcone, ale działa :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK