iMagazine

Olimpijskie aplikacje z AppStore

25/07/2012, 13:30 · · · 1

W piątek rozpoczynają się Letnie Igrzyska Olimpijskiej 2012 w Londynie. Nie wiem czy się tam wybieracie czy może będziecie śledzić je na ekranach telewizora. W jednym i drugim pomogą Wam aplikacje jakie znajdziecie w AppStore. Apple stworzyło nawet specjalną kategorię aby łatwiej było odnaleźć te interesujące. Znajdziecie je pod tym linkiem itunes.apple.com . My dla Was wybraliśmy te naszym zdaniem najciekawsze.

London 2012: Official Join In App – Cena: 0,00 Euro
Jeśli igrzyska zamierzacie śledzić nie przed telewizorem, ale na miejscu, w okolicach Londynu, to niezbędna będzie aplikacja London 2012: Official Join In App for the Olympic and Paralympic Games. Jest to kompletny przewodnik po tym, co będzie się działo na olimpiadzie oraz wokół niej. Z aplikacji dowiecie się wszystkiego o arenach sportowych, zobaczycie ich plany – wszystko po to, żebyście nie mieli problemów z zajęciem miejsc. Znajdziecie informację jak do nich najlepiej dotrzeć oraz stworzycie swój własny kalendarz wydarzeń sportowych, w których chcecie wziąć udział. Jednym słowem zaplanujecie sobie cały sportowy czas w Wielkiej Brytanii. Oczywiście wokoło wydarzeń sportowych będą miały miejsce różne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, wystawy happeningi. W ich znalezieniu także aplikacja Wam pomoże. W wielu miejscach, aby dowiedzieć się o nich nieco więcej, będziecie mogli wykorzystać funkcję poszerzonej rzeczywistości. Warta odnotowania jest też społcznościowa warstwa aplikacji. Aby odnaleźć się z przyjaciółmi i znajomymi wystarczy umieścić pinezkę ze swoją pozycją i pozwolić znajomym się zlokalizować np. w konkretnym sektorze stadionu.

 

Londyn 2012 – Cena: 0,00 Euro
Jeśli zaś nie będzie Wam dane być na arenach Igrzysk, a chcecie być na bieżąco z wynikami to oczywiście też znajdziecie do tego odpowiednie aplikacje. W końcu na Igrzyskach Olimpijskich jest tak dużo dyscyplin i startuje tak dużo zawodników, że zorientowanie się w tym wszystkim może być trochę ciężkie. Jedną z takich aplikacji jest Londyn 2012. Program jest wykonany bardzo schludnie i nastawiony na czytelne przekazywanie informacji. Uzyskamy dzięki niemu dostęp do aktualizowanych na bieżąco wyników reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012, dostęp do aktualizowanych terminarzy poszczególnych konkurencji oraz dyscyplin olimpijskich, klasyfikację medalową igrzysk oraz tabele dla rozgrywek grupowych wybranych dyscyplin drużynowych. Te informacje na pewno się przydadzą. Dla korzystających z programu producent przewidział konkurs, w którym można wygrać koszulki.

London 2012 – Official Mobile Game  – Cena: 2,39 Euro
Ta olimpiada ma nie tyko oficjalną aplikację z rezultatami sportowymi, jest też oficjalna gra, w której możemy się wcielić w sportowców. Do wyboru mamy 9 olimpijskich dyscyplin sportowych, takich jak bieg na 100 m i 110 m przez płotki, pływanie 100 m stylem dowolnym i motylkowym, skok w dal i trójskok, skok o tyczce, kajaki (K1) i łucznictwo. Wszystkie te dyscypliny są dostępne w trybach treningu lub występu olimpijskiego. W grze zdecydowano się na rysunkową grafikę, która jest naprawdę świetna. Zadbano nawet o takie szczegóły jak powiewające na trybunach flagi należące do kibiców z krajów, z których akurat występują zawodnicy, albo o autentyczny wygląd aren sportowych. Samo sterowanie zawodnikami jest proste i sprowadza zazwyczaj do odpowiedniego uderzania w ekran.

1

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Jarek Szpond Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarek Szpond
Gość

W Appstore jest jeszcze „London 2012 official results app” w której banerze ulokował sie SIII w postaci reklamy;-)))