iMagazine

Integrujemy Centrum Powiadomień z Growl

26/07/2012, 19:50 · · · 8

Jednym z niezaprzeczalnych ficzerów Górskiego Lwa jest Centrum Powiadomień. Jednak nie jest to aż tak nowatorski pomysł. Do tej pory bowiem każdy mógł cieszyć się powiadomieniami serwowanymi za pomocą aplikacji Growl. W OS X Mountain Lion oba te twory działają niezależnie. Jeśli jednak chcielibyście je ze sobą połączyć i jeżeli dobrze słuchaliście dzisiejszego odcinka Nadgryzionych, mogliście usłyszeć rozwiązanie od Dominika. A jest nim appka Hiss.

Hiss ma za zadanie zrobić tylko jedną rzecz – pozwolić aplikacji Growl korzystać z Centrum Powiadomień. I robi to bardzo dobrze. A oto, jak ją skonfigurować:

  1. Sprawdzamy, czy mamy najnowszą wersję Growl (jeśli nie, to można ją kupić tu
  2. Pobieramy aplikację Hiss stąd
  3. Po pobraniu rozpakowujemy ją, przenosimy do folderu /Applications i uruchamiamy
  4. Klikamy na przycisk Start (powinno się zapalić zielone światełko) i już możemy się cieszyć powiadomieniami Growl w Centrum Powiadomień.

Dodatkowo możemy zaznaczyć opcję Start At Login, dzięki czemu nie będziemy musieli ręcznie przy każdym restarcie komputera uruchamiać Hiss.

Aby wyłączyć tę appkę i jednocześnie „rozdzielić” Growl od Centrum Powiadomień, ponownie otwieramy Hiss i klikamy na Stop.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

keramzyt napisał(a):

Czy zadziała też z ostatnią darmową wersją Growl?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Raczej nie, bo ostatnia darmowa wersja Growl (1.2.2) przestała działać już pod OS X 10.7

keramzyt napisał(a):

Dziwne, bo u mnie na 10.7.4 działała i na 10.8 też, dlatego sprawdzę i dam znać jaki wynik

Robert Kruszyński napisał(a):

Działa idealnie z w/w wersją :)

keramzyt napisał(a):

potwierdzam, działa z Growl wer. 1.2.2 na ML

Bogdan napisał(a):

a ja mam pytanie a właściwie prośbę o pomoc, po zainstalowaniu ML nie mogę się zalogować ani na allegro ani na pocztę WP, czy ktoś wie coś na ten temat,,
Dziękuję

KRUChY napisał(a):

Jest M.Lion -> Growl is OUT!

Paweł B. napisał(a):

Tez potwierdza, działa i cieszy.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK