iMagazine

Mac OS X 10.7 Lion. Podręcznik

26/07/2012, 08:12 · · · 2

Co prawda OS X 10.8 Mountain Lion właśnie zdążył wyjść, ale z pewnością wśród Was znajdą się osoby, które swoją przygodę z systemem od Apple rozpoczęły niedawno, a wcześniej miały wyłącznie styczność z Windowsami lub dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerami. Dla Was właśnie został stworzony poradnik, który w prosty i przystępny sposób zaznajomi z poruszaniem się po systemie OS X 10.7 Lion.

Niejaka pani (tak, pani, nie mylić z kimś innym) Robin Williams przedstawia nam podstawowe funkcje komputera od Apple. Książkę podzielono na dwanaście części:

 1. Mapa Twojego Maca
 2. Mysz lub gładzik
 3. Dock
 4. Okna Findera
 5. Menu i skróty klawiszowe
 6. Używanie programu
 7. Zachowywanie i drukowanie dokumentów
 8. Zamykanie dokumentów, kończenie działania programów i korzystanie z Kosza
 9. Podłączanie komputera do internetu
 10. Surfowanie po sieci
 11. Poczta elektroniczna
 12. Inne ciekawe możliwości

Pewnie u większości pojawi się uśmieszek na widok takich podstaw, ale uwierzcie, książka ta to nieoceniona pomoc w tłumaczeniu takich rzeczy.

Książka dostępna jest między innymi w wydawnictwie Helion. Poniżej kilka informacji od wydawcy.

Opis:

Najsłynniejszy na świecie przewodnik dla początkujących użytkowników Maca!

Oto gratka dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć biegłość w obsłudze komputerów firmy Apple. W tej książce, której najnowsze wydanie zostało dostosowane do potrzeb osób korzystających z systemu operacyjnego Mac OS X Lion, Robin Williams powraca do jednego ze swoich ulubionych zajęć: uczenia początkujących użytkowników komputerów, jak posługiwać się Macintoshem i czerpać z tego dużo radości. Kolejna wersja Mac OS wprowadza wiele innowacji, które pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać sprzęt.

Usiądź wygodnie przed ekranem Maca i pozwól, aby Robin przedstawiła Ci podstawowe funkcje Twojego komputera. Postępuj zgodnie z zaprezentowanymi tu prostymi instrukcjami, a szybko przekonasz się, że doskonale radzisz sobie z wykonywaniem na Macu niemal każdego zadania. Od posługiwania się myszą, przez surfowanie w sieci, po używanie poleceń menu i korzystanie ze skrótów klawiaturowych – zdobędziesz nowe umiejętności w zakresie obsługi komputera, a co najważniejsze, będziesz się przy tym świetnie bawić! Nauczysz się używać programów dostępnych na Twoim Macu, takich jak Mail, Książka adresowa, Safari, TextEdit oraz iCal. Wykorzystasz możliwości, dzięki którym porządkowanie i używanie wszystkich Twoich plików stanie się banalnie proste. Poznaj zatem wskazówki dotyczące posługiwania się oknami Findera, naucz się wykonywać gesty i dowiedz, co jeszcze oferuje Ci Twój Macintosh!

 • Poznaj przydatne skróty klawiaturowe
 • Dostosuj system do swoich potrzeb
 • Wykorzystaj jego potencjał w codziennej pracy

Poznaj słynną niezawodność platformy Mac OS!

Tytuł oryginału: The Little Mac Book, Lion Edition

Tłumaczenie: Łukasz Suma

ISBN: 978–83–246–3818–5

Wydawca: Helion

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BehinderMarcinHinz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MarcinHinz
Gość
MarcinHinz

A ja polecę aplikację na iPad „Lion Tutorial”. Waży niecały 1GB, bo cały materiał jest w aplikacji (czyli można używać offline). Aplikacja to zbiór kilkudziesięciu (!!!) filmów mówiacych o różnych rozwiązaniach w OS X oraz różnicach w przesiadce z Windows lub starszych OS X’ów

Behinder
Gość
Behinder

Tylko ciekawe po co jak teraz wszyscy się rzucą na 10.8