iMagazine

Przywracamy działanie klawisza Backspace w najnowszym Safari

30/07/2012, 14:10 · · · 1

Od wielu lat i w wielu przeglądarkach klawisz Backspace służy do jednej przydatnej rzeczy. Cofa stronę do poprzednio otwartej. Wraz z nadejściem OS X Mountain Lion, w którym zawarta jest najnowsza wersja Safari oznaczona numerkiem 6 Apple postanowiło zrezygnować z powyższej opcji. Z jednej strony to zrozumiałe, gdyż teraz można cofnąć stronę w łatwiejszy sposób przez wykonanie odpowiedniego gestu na Touchpadzie lub Magic Mouse. Co jednak mają począć osoby, które nie posiadają przynajmniej jednego z tych dwóch urządzeń lub po prostu nie chcą się “przestawiać” na nowe metody?

Z pewnością ucieszy Was fakt, że Apple pozostawiło możliwość przywrócenia funkcjonalności klawisza Backspace w Safari. Jest ona jednak ukryta. Na szczęście są osoby, które lubują się w odnajdowaniu takich sekretów. Jedną z nich jest Manfred Schwind, który na swoim timelinie na Twitterze opublikował ten sposób.

 

Jak się pewnie domyślacie, należy to wszystko wkleić do aplikacji Terminal (którą można znaleźć w folderze /Applications/Utilities). Poniżej wklejam również “czysty” kod:

Smacznego!


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK