iMagazine

Nowe generacje iMaków na horyzoncie?

08/09/2012, 00:26 · · · 4

Plotki, plotki i jeszcze raz plotki. To ostatnio głównie obserwujemy w wiadomościach na temat Apple, ale nie ma w tym nic dziwnego – prawdopodobnie w ciągu najbliższego miesiąca odbędą się aż dwie prezentacje, na których światło dzienne ujrzy osiem nowych produktów. Dzisiaj serwis AppleInsider rzucił garścią informacji na temat zbliżającego się odświeżenia linii komputerów stacjonarnych iMac.

Pierwsze o czym wspomina raport, to termin. Nie ma co się dziwić, w końcu obecna, dwunasta generacja tych Maców  jest dostępna na półkach sklepowych od prawie 500 dni! Wracając do daty premiery, przewiduje się, że zostaną pechowa (trzynasta) generacja iMaców zostanie zaprezentowana podczas październikowego Keynote, razem z iPadem mini, przed końcem tego miesiąca mają być dostępne oba rozmiary komputerów.

Czy warto więc czekać? Wygląda na to, że tak. Mimo, że niestety nie zobaczymy w nich ekranów Retina, to wyświetlacz ma być przykryty zmienioną szybą. Ogólnie prawdopodobnie zobaczymy nowy design obudowy. Ze względu na bardzo skomplikowany proces produkcji modelu 27-calowego, mogą pojawić się problemy z dostępnością tego modelu. Jest duże prawdopodobieństwo, że nowe iMaci będą smuklejsze ze względu na brak napędu SuperDrive.

Niektórzy mówią, że najważniejsze jest wnętrze. Trzynasta generacja iMaców ma zadowolić te osoby procesorami z serii Ivy Bridge, dyskami SSD, a także USB 3.0. W serwisie GeekBench od prawie czterech miesięcy są dostępne testy wydajnościowe iMaca 13,2, oto jak prezentuje się specyfikacja tego komputera.

Wygląda na to, że przez najbliższy miesiąc czeka nas wysyp nowości od Apple. Najbliżej jednak jest do prezentacji nowego iPhone’a, która odbędzie się już w następną środę, o 19:00. Przypominam o relacji Live, która rozpocznie się o 18:30, a którą poprowadzi skład Nagryzionych.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

MacAztek napisał(a):

Ale iMac bed SuperDrive? nie pasuje mi to do stacjonarnego All In One. Ja tam korzystam często z napędu w mojej 27-ce.

januszp napisał(a):

Bez Retiny? To chyba żart, lepiej żeby już został ten stary model.

Sawalas napisał(a):

Retina na 27 cali? Skoro maja 2048 na 10 cali to ile tutaj? 4-5 tys pixeli?
Zapomnij…

januszp napisał(a):

No nie, ja myslałem o 21″

Wiadomość napisana przez Disqus w dniu 11 wrz 2012, o godz. 07:16:

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK