iMagazine

Aktualizacja do 10.8.2 rozwiąże problem z baterią w Mountain Lionie

11/09/2012, 19:22 · · · 14

O problemach z wydajnością baterii w MacBookach pracujących pod kontrolą OS X Mountain Lion mogliście przeczytać już nie raz. Problem nie dotyczył większości użytkowników, w niektórych przypadkach czas, po którym należało podłączyć ładowarkę spadał o prawie 40%! Mimo, że Apple oficjalnie nie komentuje sprawy, to widać, że pracują nad rozwiązaniem tej bolączki.

Ostatnia aktualizacja systemu (10.8.1) miała rozwiązać problem, niestety nieznacznie wydłużyła czas pracy na akumulatorze, a osiągi znane z Liona dalej są nieosiągalne. Jakiś czas temu w ręce developerów trafiła beta najnowszego update’u, mowa tu o 10.8.2. Zdaje się, że został on wysłany głównie, aby rozwiązać przypadek, o którym pisałem wyżej. Jak wynika z wnikliwych badań MacObserver, druga aktualizacja Górskiego Lwa w zupełności podołała temu zadaniu, przywracając czasy znane z Snow Leoparda, czy Liona. Specjalny komputer do testów dopiero po 380 minutach zawołał o podłączenie do prądu. W przypadku 10.8.1 było to około 290 minut, zaś w 10.8 tylko około 270 minut. Dla przypomnienia, w przypadku ostatniego systemu (Liona) również pojawiły się podobne komplikacje, a na rozwiązanie ich musieliśmy czekać prawie 6 miesięcy. Wtedy jednak spadek czasu pracy na baterii był dużo mniejszy.

Tak więc jeżeli na Waszych komputerach czas pracy na baterii (drastycznie) spadł po upgradzie systemu, to zaczekajcie na 10.8.2. Nie jest znana data jego premiery, ale mam nadzieję, że to już niedługo. Mountain Lion w sprzedaży pojawił się w Mac App Store 25 lipca, zaś pierwsza aktualizacja do 10.8.1 pokazała się na komputerach 23 sierpnia.

Źródło: MacRumors


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

iosXuser napisał(a):

A gdzie integracja z FB.

Moridin napisał(a):

Podejrzewam że na dniach.

cyberangel1975 napisał(a):

Pewnie jak się pojawi iOS

NiLok napisał(a):

integracja z FB na 99% pojawi się w wersji 10.8.2.

grafmarr napisał(a):

Chyba kwestia czasu pracy na baterii jest znacznie ważniejsza niż integracja z FB.

iosXuser napisał(a):

W moim przypadku ważniejsza jest integracja z FB :).

grafmarr napisał(a):

A więc będziesz ją miał.
…”The release notes reveal the following features: Facebook – Single sign on for Facebook – Facebook as an option when sharing links and photos – Facebook friends’ contact information and profile pictures in Contacts – Facebook notifications in Notification Center”…

Marcel Herba napisał(a):

Dobrze rozumiem? Na HDD dłużej!?

luk4sek napisał(a):

Tak, nie pierwszy raz spotykam się z takimi wynikami w testach, także chyba z SSD ktoś ostro mieszał przy starcie i tak się utarło, że są super energooszczędne, a nie jest to prawdą do końca albo nie zawsze.

Pawciu napisał(a):

Myślałem, że tylko ja to zauważyłem. Zawsze sądziłem, że SSD dodaje ok. 0,5-1h dłuższej pracy na baterii, a ten wykres zburzył cały mój techniczny światopogląd :)

Kuba Puch napisał(a):

a co z tym cholernym wi-fi?

Ojciec Dexter napisał(a):

U mnie po aktualizacji do ML i po odpaleniu np. Chrome ekran zmienia kolory… Ktoś też tak ma?

Jack Dziemianko napisał(a):

Mam MBP 13″ M2010. Dla objaśnienia Cykle mojej baterii to 165, Health: 94%.
Normalnie na SL pracowałem jakieś 8-9 h. Na L czas nieznacznie uległ zmniejszeniu do jakiś 8h. Na chwilę obecną mając na pokładzie ML mój czas pracy spadł do ok 3-4h. To takie uwłaczające, gdy jedna z największych zalet tak bardzo ucierpiała :(

Marcin Dmochowski napisał(a):

Wolałbym poprawę czasów wybudzania laptopa. Ostatnia łata chyba trochę pomogła, ale nadal trwa to zdecydowanie dłużej niż w Lionie. Może to wina Power Nap?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK