iMagazine

Alternatywny sposób wyróżniania wiadomości w Mail.app

12/09/2012, 08:10 · · · 1

Korzystając z Waszego oczekiwania na wydarzenie, które ma się odbyć już za parę godzin (premiera nowego iPhone’a, a może i jeszcze innych urządzeń) chciałbym Wam przedstawić ciekawą możliwość dodatkowego wyróżniania wiadomości w systemowej aplikacji Mail.

Jak wiadomo jednym ze sposobów oznaczenia wiadomości jest jej “oflagowanie”. O ile we wcześniejszych wersjach Mail.app można było taką flagę włączyć bądź wyłączyć, w nowej wersji mamy większy wybór, bo możemy wybrać różne kolory takiej flagi. Jeśli jednak chcielibyśmy jeszcze bardziej wyróżnić konkretną wiadomość, to jest na to prosty sposób. Wystarczy, że mająć taką wiadomość zaznaczoną przejdziemy do menu Format i wskażemy Pokaż kolory lub jeszcze prościej – posłużymy się skrótem klawiszowym Cmd+Shift+C. Ukaże się nam paleta kolorów. Jeśli klikniemy na któryś, to tło pod nagłówkiem przyjmie zadany kolor (tak jak to jest przedstawione na screenshocie w nagłówku tego wpisu). I metody tej można używać co najmniej od OS X Snow Leopard, a nie wiem nawet, czy nie wcześniej.

Myślę, że znacznie to ułatwi “wizualne” wyszukanie konkretnej wiadomości. Smacznego.

Źródło: Mac OS X Hints

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Mariusz Przybysz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz Przybysz
Gość

dzięki, super sprawa!