iMagazine

Alternatywny sposób wyróżniania wiadomości w Mail.app

12/09/2012, 08:10 · · · 1

Korzystając z Waszego oczekiwania na wydarzenie, które ma się odbyć już za parę godzin (premiera nowego iPhone’a, a może i jeszcze innych urządzeń) chciałbym Wam przedstawić ciekawą możliwość dodatkowego wyróżniania wiadomości w systemowej aplikacji Mail.

Jak wiadomo jednym ze sposobów oznaczenia wiadomości jest jej “oflagowanie”. O ile we wcześniejszych wersjach Mail.app można było taką flagę włączyć bądź wyłączyć, w nowej wersji mamy większy wybór, bo możemy wybrać różne kolory takiej flagi. Jeśli jednak chcielibyśmy jeszcze bardziej wyróżnić konkretną wiadomość, to jest na to prosty sposób. Wystarczy, że mająć taką wiadomość zaznaczoną przejdziemy do menu Format i wskażemy Pokaż kolory lub jeszcze prościej – posłużymy się skrótem klawiszowym Cmd+Shift+C. Ukaże się nam paleta kolorów. Jeśli klikniemy na któryś, to tło pod nagłówkiem przyjmie zadany kolor (tak jak to jest przedstawione na screenshocie w nagłówku tego wpisu). I metody tej można używać co najmniej od OS X Snow Leopard, a nie wiem nawet, czy nie wcześniej.

Myślę, że znacznie to ułatwi “wizualne” wyszukanie konkretnej wiadomości. Smacznego.

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Mariusz Przybysz napisał(a):

dzięki, super sprawa!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK