iMagazine

Znak stopni w iOS

12/09/2012, 09:11 · · · 4

Jeszcze jeden, króciutki tips odnośnie iUrządzeń i ich klawiatury.

Obserwując np. twitterowy timeline zauważyłem, że kiedy przychodzi do napisania, jaka temperatura jest/będzie/była za oknem ludzie kombinują, jak wstawić znaczek °. Jedni decydują się na skrót st., a inni próbują się ratować innymi znakami, np. literką o. Jeśli jednak jesteście użytkownikami iUrządzeń (a zakładam, że jesteście), to być może wiecie, a może nie, że w iOS nie trzeba kombinować, by wstawić powyższy znak. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie go szukać.

Otóż znaczek stopni odnajdziemy przytrzymując cyfrę 0, jak to widać na załączonym screenie.

Pro tip: Jeśli zaś chodzi o klawiaturę Waszych Maków, to powyższy znak uzyskacie kombinacją klawiszy Alt+Shift+8 lub Alt+0.

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Jack Dziemianko napisał(a):

Alt+Shift+8 = °
Alt+0 = ľ
Sorrki nie mogłem się powstrzymać.
Pozdro i dzięki za Tip ;)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Owszem, jeśli chodzi o polski układ klawiatury. Jednak na np. brytyjskim Alt+0 daje º. ;)

NiLok napisał(a):

bardzo fajny tip, dzięki! :)

Veext napisał(a):

Chciałem kiedyś znaleźć skrót do znaczka apple, ale na polskiej klawiaturze nie udało mi się… Czy ktoś wie jakim skrótem w polskim układzie klaiatury możemy wstawić znak jabłka?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK