iMagazine

Ping został skazany na śmierć – data egzekucji ogłoszona

13/09/2012, 22:14 · · · 1

 

Jak doniósł nam czytelnik Paweł (pozdrawiamy!), Apple postanowiło zamknąć swój autorski serwis społecznościowy o nazwie Ping. Nie będzie on już dostępny w najnowszej, jedenastej odsłonie iTunes, a oficjalnie zamknięcie zostało zaplanowane na 30 września.

Steve Jobs prezentując tę usługę określił ją  „to tak jakby Facebook i Twitter spotkały iTunes”. Na pewno taki był zamysł, jednak jest jedna rzecz, która uniemożliwia użycie takiego porównania – zarówno Facebook, jak i Twitter mają użytkowników. :) Oczywiście, Ping po 48 godzinach miał już ponad milion „klientów”, ale nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek z moich znajomych z niego korzystał. Dużym problemem była także dostępność tylko dla użytkowników amerykańskiego iTunes Store.

Ping został zaprezentowany 1 września 2010 roku, razem z dziesiątą odsłoną programu do obsługi multimediów – iTunes. Prawdopodobnie, jego miejsce zajmie integracja odtwarzacza (jak i sklepu muzycznego) z Facebookiem i Twitterem.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Bartosz Górecki napisał(a):

„Dużym problemem była także dostępność tylko dla użytkowników amerykańskiego iTunes Store.”

Ping jest/był dostępny w 23 krajach.
http://en.wikipedia.org/wiki/ITunes_Ping

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK