iMagazine

iOS 6 dzisiaj o 19:00 CET – przygotuj się do niego

19/09/2012, 11:15 · · · 23

Dzisiaj około godziny 19:00 naszego czasu w końcu będzie dostępny iOS 6 w pełnej wersji, nota bene tej samej co GM. Będzie dostępny dwojako – jak uaktualnienie OTA1, do którego nie jest konieczny komputer oraz tradycyjnie, poprzez iTunes. A oto jak możecie się przygotować do operacji …

Over-the-Air

Jeśli korzystacie z metody OTA to najprawdopodobniej też korzystacie z iCloud. Powiniście zatem zrobić backup swoich urządzeń, najlepiej godzinę lub dwie przed 19:00. Wystarczy wejść do ustawień iCloud w iOS i znaleźć tam opcję Backup Now.

Nie zaszkodzi również podłączyć iUrządzenie do iTunes pod kablu lub WiFi i ręcznie wykonać dodatkowy backup. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem na iPhone’a lub iPada w lewej kolumnie i wybrać Back Up.

iTunes

Podłączcie iUrządzenie do komputera (po kablu będzie szybciej) i wciśnijcie przycisk odpowiedzialny za synchronizację. Jeśli nie korzystacie z iCloud, to automatycznie zrobi się backup. Jeśli tak, to należy postąpić zgodnie z wcześniejszym akapitem.

Różne różności

Start o godzinie 19:00, ale pamiętajcie, że o tej godzinie cały świat zacznie dobijać się do bram serwerów Apple. Jest więcej niż prawdopodobne, że coś padnie lub pobieranie pliku będzie trwało wieczność. Cierpliwym zalecam poczekać do jutra lub weekendu. Niecierpliwym życzę cierpliwości.

  1. Over-the-Air.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Wszystko fajnie, pytanie tylko brzmi, jak ewentualnie mam odtworzyć ustawienia urządzenia, którego upgrade’u dokonałem z ver. iOS 5 na iOS 6, mając Mac z OS X v. maksimum 10.5.8? Problemem może się okazać brak rozpoznania urządzenia z iOS 6 w iTunes 10.6 (do zainstalowania najnowszej wersji 10.7 potrzebny jest OS X minimum w v. 10.6.8).

Moridin napisał(a):

Korzystaj z iCloud.

Szkoda, że jak się może wydawać, tylko taka opcja mi zostaje. :-/ Poza tym, należy zaznaczyć, że przy proponowanej przez Ciebie wersji dokonam tylko backup danych, a tym samym nie zsynchronizują mi się np. kontakty pomiędzy urządzeniami z iOS, a OS X.

Moridin napisał(a):

Niestety – musisz wyposażyć się w nowszy OS X.

Po aktualizacji iOS na v. 6, nadal istnieje możliwość dokonania
synchronizacji z iTunes 10.6! :-) Pytanie tylko, czy tak zostanie już na
zawsze, czy to tylko do wygaszenia wersji testowej iOS 6. Pożyjemy –
zobaczymy. Najważniejsze, że jest nadzieja. :-)

Paweł napisał(a):

Czyli jeśli zainstalowałem sobie GM 12.09 to nie muszę nic robić? To jest ta sama wersja co oficjalny iOS6?

Moridin napisał(a):

Nie. Tak.

MDW2 napisał(a):

Ja prawie zawsze czekam te 2-3 dni z aktualizacją. Zresztą jako developer od czasów iPhone3G mam dostęp do bety ale jakoś nigdy nie skorzystałem. Za bardzo zależy mi na bezproblemowym działaniu iPhone. Po to go używam. :)

duchu napisał(a):

To ja jednak sobie poczekam :)

Paweł napisał(a):

A czy wiadomo już może coś o passbooku? Działanie w Polsce na początku będzie pewnie ubogie, ale niby na polskie stronie opis tej funkcji jest.

Euroart napisał(a):

Wiadomo coś co z youtube i google maps? Ipad bez youtube a iphone bez google maps stają się trochę bez sensu dla mnie :(

Moridin napisał(a):

Masz przez WWW. O resztę pytaj Google.

Patryk Fischer napisał(a):

Mapy od Apple są znacznie lepsze :)
Właśnie porównuję moją miejscowość i Apple wykonał świetną robotę.

iSikor napisał(a):

zależy od miejsca, moje miasto i moja ulica wyglądają słabo, brak obrysów budynków, słabiutko. (łódź)

Maciej Czechowski napisał(a):

Jak z baterią w 4S?
Jest lepiej/gorzej/bez zauważalnych zmian ?

duchu napisał(a):

a ja mam jeszcz jedno pytanie. Zrobie sobie backup, pozniej aktualizacje do iOS 6 zeby tylko zobaczyc czy fajnie jest i odrazu bym chcial wrocic do mojego backupu. Mam zrobiony JB, czy nie bedzie to powodowalo jakis problemow oraz czy wszystko przywroci sie tak jak nalezy ?

Moridin napisał(a):

Wątpię.

duchu napisał(a):

dziekuje :)

KrisRogo napisał(a):

Zsynchronizowałem iPhone z komputerem w wersji iOS 6 Beta 2, potem przywróciłem system do 5.1.1 i od tego czasu nie robiłem sync. (po podłączeniu komputer dalej widzi go jako ‚nowy’ i pyta się o przywrócenie back-up’u). Czy jeśli zrobię OTA do 6.0 to będę mógł odzyskać dane z tego back-up na komputerze? (W telefonie mam ‚czystą’ wersję, back-up ma wszystkie moje ‚ważne’ ustawienia)

Moridin napisał(a):

Powinno się udać jak czegoś nie spieprzysz. :)

KrisRogo napisał(a):

Trochę to zajęło (mam powolne wi-fi) ale się udało :). Wszystko przywrócone do porządku sprzed kilku miesięcy, dokładnie tak jak chciałem.

Paweł Rybak napisał(a):

Mam do was pytanko,czy jak pobieram OTA do iphone wersję ios6 to po instalacji zostają jakieś śmieci?chodzi mi o samą instalkę.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK