iMagazine

Woskowy Steve Jobs w Hong Kongu

19/09/2012, 18:04 · · · 1

Z pewnością każdy, kto odwiedzał Londyn przynajmniej słyszał o muzeum figur woskowych u Madame Tussauds. W tym miejscu można spotkać się ze znanymi postaciami, a dokładnie udać takie spotkanie – każdy celebryta tam jest zrobiony z wosku. Muzea znajdują się też w kilku innych miastach, między innymi w Hong Kongu. To ostatnie jest ciekawe, ponieważ tam właśnie stanie figura Steve’a Jobsa, słynnego współzałożyciela Apple.

W ostatnich latach swojego życia Steve bardzo się zmienił (z wyglądu), dlatego autorzy figury zdecydowali się oprzeć na zdjęciu z okładki magazynu Fortune z 2006 roku. Były CEO Apple stoi tam w standardowym dla siebie czarnym golfie, z założony rękami.

Z ciekawostek, zespół odpowiedzialny za tę figurę odwzorował także okrągłe okulary Lunor, jakie nosił Steve. Warto zaznaczyć, że były one robione na specjalne zamówienie wizjonera.

Woskowy Jobs kosztował ponad 600 000 złotych, a samo dopasowanie koloru włosów trwało ponad 3 miesiące. Figurę będzie można oglądać w Muzeum w Hong Kongu od 27 września do 26 października 2012 roku, następnie zostanie przewieziona do Bangkoku, później odwiedzi Shanghai.

źrodło: Madame Tussauds


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

pohujmito napisał(a):

Chętnie postawił bym sobie takiego w kuchni.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK