iMagazine

iPhony z Play bez simlocka

22/09/2012, 14:56 · · · 6

Jeśli macie iPhone z sieci Play, a chcielibyście z niego zdjąć simlocka, to jest na to prosty przepis opublikowany na blogu przez Marcina Gruszkę – rzecznika prasowego Play:

Poniżej krótka instrukcja samodzielnego ściągania simlocków z iPhone zakupionych w sieci Play. Dajcie znać, czy się udało? :-)

  1. Wyłącz telefon
  2. Włóż kartę SIM innego operatora niż Play z wyłączonym kodem PIN
  3. Włącz telefon
  4. Podłącz telefon do komputera z zainstalowanym programem iTunes, za pomocą kabla z pudełka i poczekaj aż pojawi się ekran z napisem „Wymagana aktywacja”
  5. Jeżeli na ekranie komputera pojawi się komunikat: „Nie można było aktywować iPhone’a. Spróbuj później”, kliknij „OK.” aby go zamknąć
  6. Odblokuj telefon
  7. Kliknij przycisk „Połącz z iTunes” a następnie przycisk „Dalej”
  8. Odłącz telefon od komputera i ponownie podłącz aby aktywować telefon
  9. Po chwili telefon zacznie szukać sieci. Jeżeli włożona karta jest aktywna zaloguje się do sieci. Simlock zdjęty.

UPDATE

UWAGA! Jeśli procedura nie zadziała, prosimy o kontakt z Obsługą Klienta. Przed rozmową należy zapisać sobie numer IMEI swojego telefonu – Konsultant na pewno o niego zapyta!

Mamy nadzieję, że będzie to też tak samo działało w przypadku iPhone 5.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

tygrysio napisał(a):

Play plusuje :) Wczoraj T-Mobile próbowało mi za 1zł sprzedać za wszelką cenę SG3 lub 4s … mają dzwinić 28go … jesli się nie uda – spadam do Play :)

Igor napisał(a):

W sprawach simlocka iPhone Play Polska polecam stronke http://www.simlockgsm.pl odblokowali mi tam iPhone’a z play za 39 zł, bez dzwonienia czy rachunku za telefon, i to w dwa dni ;-)

Maryśka napisał(a):

Obczajcie sobie jeszcze taki sposób na ZDEJMOWANIE SIMLOCK z iPhone. Jest całkiem skuteczny polecam.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK