iMagazine

Pierwsze reklamy iPhone’a 5 już w emisji

22/09/2012, 23:47 · · · 1

Najnowszy smartfon od Apple – iPhone 5 od wczoraj jest dostępny oficjalnie w sprzedaży na świecie. Doskonały moment, aby powiedzieć całemu światu o nim. Jak to najłatwiej zrobić? Przez reklamy w telewizji. U nas ich raczej nie doświadczy (chociaż ostatnio dzięki operatorom komórkowym widać zmiany), ale telewidzowie ze Stanów Zjednoczonych mogą natrafić na jedną z czterech, nowych filmików promocyjnych iPhone’a 5.

Każda reklama jest troszeczkę… dziwaczna. Ale zobaczcie (i oceńcie) sami.

Na pierwszy ogień idzie „Thumb”, czyli kciuk. Pokazuje ona to, że nowy iPhone mimo większego ekranu nie sprawia problemów z obsługą jedną ręką (wczoraj w kolejce ciężko mi było tweetować z większego smartfona ;-)).

Kolejna w kolejce (tę układało samo Apple) jest „Cheese”. Wcale tu nie chodzi o to, że jest iPhone jest lepszy od maasdamera, ale o słowo, które wymawia się, gdy Amerykanin robi nam zdjęcie. To wideo reklamuje funkcję panoramy, która działa niesamowicie, o ile obiekt się nie porusza.

„Physics”. Sam się nad tym ostatnio zastanawiałem – iPhone stał się większy, będąc jednocześnie mniejszym i lżejszym.

Na koniec najciekawsze – „Ears”. Przez większość czasu oglądamy uszy. Kilka chwil na pokazanie nowych słuchawek (które nota bene można kupić osobno), potem ułamek sekundy dla „piątki”.

W każdej reklamie powtarza się ta sama melodia, ten sam głos czyta krótkie teksty. Ja miałem mieszane odczucia, gdy je pierwszy raz zobaczyłem, jednak gdybym miał wybierać je klasyfikować od najlepszej do najgorszej, to wygrałaby „Cheese”, potem „Physics”, potem „Thumb”, na końcu „Ears”. Ale gdy ktoś kupuje telefon, którego nie widział na oczy, to chyba nie jest targetem dla reklam, prawda?

Jest na pewno lepiej, w porównaniu do serii z Geniusem, ale brakuje „tego czegoś” z Mac vs. PC, czy nawet nowych filmików Samsunga. A co Wy o nich myślicie?


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Damian Skibniewski napisał(a):

najlepsza reklam to
Cheese :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK