Mastodon

iPhone 5 oraz EarPods rozebrane przez iFixit

2
Dodane: 11 lat temu

Długo nie musieliśmy czekać – jak zwykle po premierze nowych produktów Apple, serwis iFixit zajął się rozebraniem ich na części pierwsze.

iPhone 5 został dobrze oceniony przez serwisantów, jako dosyć “łatworeperowalny”. Nowy telefon Apple kryje w sobie m.in. baterię produkcji Sony o pojemności 1440 mAh,  1GB RAM (DDR2 SDRAM) wyprodukowanej przez firmę Elpida (co się stało z Samsungiem?;-), modem Qualcomm MDM9615M LTE oraz kontroler ekranu dotykowego Broadcom BCM5976, który jest taki sam jak w trackpadach montowanych w Macbookach Air.

Jeśli chodzi o nowe słuchawki EarPods, to okazuje się, że głośniki mają standardowe, a to jak dobrze grają wynika w zasadzie tylko z unikalnego kształtu.

Z niecierpliwością czekam na test jaki przeprowadzi Jarek Cała, który w iMagazine testuje wszystkie słuchawki i powie co o nich sądzi.

Opis rozbierania iPhone 5 na iFixit.

Opis rozbierania EarPods na iFixit.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 2

Jeśli chodzi o nowe słuchawki EarPods, to okazuje się, że głośniki mają standardowe, a to jak dobrze grają wynika w zasadzie tylko z unikalnego kształtu.

To raczej tylko domysły. Widać, że są pewne różnice są w materiałach użytych do budowy głośników oraz trohę inna konstrukcja (membrana pokryta meszkiem inaczej wykonane otwory wentylacyjne), co w sumie opisuje iFixit.
Nie wiemy na ile te zmiany wpływają na różnicę w dźwięku, ale nie można stwierdzić, że zmiana dźwięku wynika w zasadzie tylko z kształtu.

Jak dla mnie to katastofa te słuchawki za ta cene, (nie kupił bym ich gdyby nie były w zestawie z i5 ) jako zestaw słuchawkowy przeznaczony do rozmow to jeszcze ok , ale jezeli chodzi o słuchanie muzyki przez te oto słuchawki ktore były projektowane iles tam lat czy miesiecy no to sorry ale nie , w tej cenie i w tym kolorze moze nie dokonca douszne , ale to juz kto co woli , to AKG K-430 white (do muzyki oczywiscie bo nie posiadaja mikrofonu) które jakoscia swojego dzwieku poprostu odstaja o klase wyzej od tego co oferuje nam Apple w tej cenie,ale to tylko moje skromne zdanie.