iMagazine

iPhone 5 oraz EarPods rozebrane przez iFixit

24/09/2012, 10:22 · · · 2

Długo nie musieliśmy czekać – jak zwykle po premierze nowych produktów Apple, serwis iFixit zajął się rozebraniem ich na części pierwsze.

iPhone 5 został dobrze oceniony przez serwisantów, jako dosyć „łatworeperowalny”. Nowy telefon Apple kryje w sobie m.in. baterię produkcji Sony o pojemności 1440 mAh,  1GB RAM (DDR2 SDRAM) wyprodukowanej przez firmę Elpida (co się stało z Samsungiem?;-), modem Qualcomm MDM9615M LTE oraz kontroler ekranu dotykowego Broadcom BCM5976, który jest taki sam jak w trackpadach montowanych w Macbookach Air.

Jeśli chodzi o nowe słuchawki EarPods, to okazuje się, że głośniki mają standardowe, a to jak dobrze grają wynika w zasadzie tylko z unikalnego kształtu.

Z niecierpliwością czekam na test jaki przeprowadzi Jarek Cała, który w iMagazine testuje wszystkie słuchawki i powie co o nich sądzi.

Opis rozbierania iPhone 5 na iFixit.

Opis rozbierania EarPods na iFixit.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Pawciu napisał(a):

Jeśli chodzi o nowe słuchawki EarPods, to okazuje się, że głośniki mają standardowe, a to jak dobrze grają wynika w zasadzie tylko z unikalnego kształtu.

To raczej tylko domysły. Widać, że są pewne różnice są w materiałach użytych do budowy głośników oraz trohę inna konstrukcja (membrana pokryta meszkiem inaczej wykonane otwory wentylacyjne), co w sumie opisuje iFixit.
Nie wiemy na ile te zmiany wpływają na różnicę w dźwięku, ale nie można stwierdzić, że zmiana dźwięku wynika w zasadzie tylko z kształtu.

Artur Obuchowski napisał(a):

Jak dla mnie to katastofa te słuchawki za ta cene, (nie kupił bym ich gdyby nie były w zestawie z i5 ) jako zestaw słuchawkowy przeznaczony do rozmow to jeszcze ok , ale jezeli chodzi o słuchanie muzyki przez te oto słuchawki ktore były projektowane iles tam lat czy miesiecy no to sorry ale nie , w tej cenie i w tym kolorze moze nie dokonca douszne , ale to juz kto co woli , to AKG K-430 white (do muzyki oczywiscie bo nie posiadaja mikrofonu) które jakoscia swojego dzwieku poprostu odstaja o klase wyzej od tego co oferuje nam Apple w tej cenie,ale to tylko moje skromne zdanie.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK