iMagazine

PassMob – narzędzie integracji z iOS Passbook

24/09/2012, 11:23 · · · 10

Jedną z nowości iOS 6 jest Passbook. Aplikacja, która w zamyśle Apple ma integrować w jednym miejscu nasze kupony rabatowe, karty lojalnościowe, bilety do kina/na samolot itp. Pomysł super, ale… Jest to usługa póki co dostępna w ograniczonym zakresie w zasadzie tylko w USA. Sam bym bardzo chętnie z czegoś takiego korzystał, ale brak mi „lokalizacji”.

Bardzo ucieszyłem się, jak dostałem informację od naszego rodzimego developera – Twisted Logic – o wprowadzeniu przez nich usługi polegającej na wdrażaniu rozwiązań działających w ramach Passbooka w Polsce.

Czekamy zatem na pierwsze polskie kupony w Passbooku.

Szczegóły dotyczące usługi przeczytacie w informacji prasowej:

Rusza pierwsza w Polsce dedykowana usługa dla aplikacji Passbook, będącej jednej z najciekawszych nowości w najnowszej, szóstej wersji systemu iOS dla smartfonów iPhone. Passbook pozwala na przeniesienie kart lojalnościowych, biletów i kuponów z portfela klienta do jego iPhone’a. Ważną cechą nowoczesnych „przepustek” jest ich aktywność – mogą być na bieżąco modyfikowane przez usługodawcę, a także aktywować się automatycznie w zależności od daty lub lokalizacji klienta, informując go, dla przykładu, że przechodzi obok sklepu, w którym przysługuje mu zniżka lub trwa wyprzedaż.

PassMob to udostępnione przez firmę Twisted Logic narzędzie integrujące systemy sprzedaży z nowym rozwiązaniem opracowanym przez Apple, dzięki któremu właściciele sieci sprzedaży będą mogli łatwo rozpocząc oferowanie swoim klientom korzyści, jakie daje Passbook.

„W pierwszej fazie wprowadzania usługi na rynek skupimy się na kartach lojalnościowych, oferując narzędzie, które ułatwi naszym klientom pozyskiwanie stałych klientów pośród użytkowników iPhone’a – zarówno bezpośrednio w miejscu sprzedaży, jak i np. za pośrednictwem reklam.” – opisuje Adam Hościło, Strateg ds. Rozwiązań Mobilnych w Twisted Logic, pomysłodawca usługi.

Czym dokładnie jest PassMob? Twórcy opisują to tak: „Jest to kompleksowe narzędzie, które obsługuje cały proces kontaktu z klientem, od łatwej rejestracji, przez generowanie „przepustek”, aż po dostarczenie na urządzenia klientów. Równie ważną częścią jest integracja z aktualnymi rozwiązaniami klientów.” W tej chwili PassMob jest w fazie testów, do których firma zaprasza potencjalnych klientów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://passmob.pl


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Tomasz Łoś napisał(a):

Przecież ten Passbook chyba działa w Polsce. Jak otwieram pojawiają się firmy, które w swoich aplikacjach mają to zintegrowane i kupując bilet przez Lufthansę chyba tam się pojawi ten bilet. Nie kupowałem ostatnio, ale przynajmniej wydaje mi się, że tak powinno być. A przynajmniej nie wydaje mi się, żeby można było natrafić na jakiś problem, bo aplikacja jest wspólna dla każdego kraju.

Dominik Łada napisał(a):

A używasz polskiego konta w iTunes?

iThom napisał(a):

ale przecież to kompletna nieprawda, żę PassBook działą tylko w USA…..
Swojke aplikacje współpracujące z aplikacja wydały już Lufthansa, Leclerc….

Dominik Łada napisał(a):

Ok, bardzo proszę o linki lub zrzuty, bo próbowałem na wszelkie sposoby i nic mi nie wyskakuje – co więcej jak klikam z Passbooka w przycisk App Store, to wyrzuca mi błąd App Store. Wchodząc z poziomu App Store działa, ale nie pokazuje mi „passbooków”(chodzi mi aplikacji współpracujących z Passbookiem)

iThom napisał(a):

roszę…

Dominik Łada napisał(a):

Ok, ale jak widzę nie jesteś z PL, tylko ze Szwajcarii. Napisałem „w zasadzie tylko w USA” – w PL nie widzę tej opcji.

iThom napisał(a):

o ile pamiętam, to wczoraj, po przełączeniu się na polskie konto widoczna była aplikacja Lufthansy i HRS, ale fakt, czasami połączenie z App Store było czasem niemożliwe..
Widziałem też aplikacje w trakcie działania na iPhone 5 prezentacyjnym, wygląda nawet nieźle :)

Moridin napisał(a):

Już działa w PL. Spróbuj jeszcze raz.

Marucins napisał(a):

Kobiety będą zachwycone :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK