iMagazine

Przywróć podcasty w aplikacji Muzyka

26/09/2012, 16:56 · · · 6

Najnowsza wersja aplikacji Muzyka z iOS6 została okrojona z funkcji obsługiwania podcastów. Teraz rolę tę miał przejąć program Podcasts, który można pobrać z App Store. Jest jednak sposób, aby przywrócić stary porządek. Zapraszam do poradnika.

Należy przygotować komputer z iTunes, kabel do iUrządzenia oraz nasz sprzęt z iOS.

  1. Wykonaj kopię zapasową urządzenia w iTunes.
  2. Wyłącz synchronizację podcastów w iTunes. W tym celu należy wybrać „pacjenta” z listy z lewej strony okna, następnie przejść do zakładki podcasty i odznaczyć „Sychronizuj Podcasty”.
  3. Na iOS zabij aplikację Muzyka oraz Podcasts: dwuklik Home Buttonem, następnie trzeba odnaleźć odpowiednie ikonki, przytrzymać na niej palcem i kliknąć „X”.
  4. Teraz odinstaluj zainstalowaną z App Store aplikację Podcasts. Procedura podobna jak w punkcie 3, z tymże wykonujemy ją na SpringBoardzie – odnajujemy ikonkę, przytrzymujemy palcem i „X”. Nie należy przejmować się ostrzeżeniem, które zostanie wyświetlone.
  5. W tym kroku należy powrócić do iTunes. Przechodzimy do urządzenia, zakładka Podcasts i zaznaczamy opcję synchronizacji. Wykonujemy sync urządzenia, na iOS zabijamy raz jeszcze Music.app i cieszymy się podcastami (zakładka Więcej…).

Należy pamiętać, że jest spora szansa na to, że Apple zablokuje ten trick przy następnej aktualizacji iOS. Póki co jednak, miłego słuchania podcastów z aplikacji Muzyka.

źródło: MacTrast

6

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Piotr CzerwińskiKarolJakubKolanoMichał ZielińskiKHRoN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KHRoN
Gość

Dobry trick… :) ale jeśli miałby się okazać nietrwały, to szkoda robić sobie nadzieję :(

W iOS6 i po kolejnych dwóch aktualizacjach, aplikacja Podcasty działa już całkiem sensownie (w sensie sprawnie) nawet jeśli używać iPhone’a 4…

… a poza tym na zablokowanym ekranie wyświetlają się w tedy przyciski +/-15sec – idealne do przeskakiwania nieinteresujących fragmentów albo wracania do interesujących ;)

Ja już powoli przestaję płakać po podcastach w samej aplikacji Music

Michał Zieliński
Gość

Mi nie przeszkadza osobna aplikacja, ale wiem, że niektórzy:
1/ nie mają konta w App Store;
2/ nie mają pozwolenia na instalowanie programów na swoim iUrządzeniu.
W takim wypadku są zgubieni. Moim zdaniem Podcasts jest super. :-)

KHRoN
Gość

Myślałem że chodzi o oryginalny problem, czyli to jak Podcasts działało na wszystkim poza 4S :)

A działało tak że nawet podcastu się pobrać nie dało, nie mówiąc już o włączeniu/przewijaniu… czy ogólnie słuchaniu (z powodu wydajności samej aplikacji). Poza tym gubiły się odcinki, informacje co już było odsłuchane, nie aktualizowała się informacja o nowych odcinkach etc.

JakubKolano
Gość
JakubKolano

Hmm, a ja mam Podcasty w Muzyka iOS6 na iP 3GS. Niestety jak ustawię je sobie zamiast Wykonawca czy cokolwiek innego, w menu na dole, to po wyłączeniu telefonu, znikają i są w więcej (3 kropki)

Karol
Gość

Ja po aktualizacji do 6 od samego początku mam podcasty w muzyce.

Piotr Czerwiński
Gość

Całe szczęście, że znalazłem orginalny wpis ze 2 dni temu, bo aplikacja Podcasts to dla mnie bezsensowna aplikacja. A niestety tak prostej obsługi jam w dawnym układzie nie znalazłem w żadnym innym programie…