iMagazine

List od Tima Cooka w sprawie map Apple

28/09/2012, 15:01 · · · 15

Tim Cook opublikował na stronach Apple list dotyczący nowych map dostarczonych przez jego firmę w iOS 6. Napisany w przepraszającym tonie, zauważa błędy popełnione przez Apple i zwraca uwagę na skalę tego przedsięwzięcia – przez ostatni tydzień wysłano do Apple ponad poł miliarda zapytań1.

List do klientów w temacie Map

To our customers,

At Apple, we strive to make world-class products that deliver the best experience possible to our customers. With the launch of our new Maps last week, we fell short on this commitment. We are extremely sorry for the frustration this has caused our customers and we are doing everything we can to make Maps better.

We launched Maps initially with the first version of iOS. As time progressed, we wanted to provide our customers with even better Maps including features such as turn-by-turn directions, voice integration, Flyover and vector-based maps. In order to do this, we had to create a new version of Maps from the ground up.

There are already more than 100 million iOS devices using the new Apple Maps, with more and more joining us every day. In just over a week, iOS users with the new Maps have already searched for nearly half a billion locations. The more our customers use our Maps the better it will get and we greatly appreciate all of the feedback we have received from you.

While we’re improving Maps, you can try alternatives by downloading map apps from the App Store like Bing, MapQuest and Waze, or use Google or Nokia maps by going to their websites and creating an icon on your home screen to their web app.

Everything we do at Apple is aimed at making our products the best in the world. We know that you expect that from us, and we will keep working non-stop until Maps lives up to the same incredibly high standard.

Tim Cook
Apple’s CEO

  1. Zapytań o wyszukanie lokalizacji naturalnie, jakby ktoś tego nie załapał.
15

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


15
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Aleksander PituraMoridinGrzegorz Wyszynski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz Wyszynski
Gość

Wojtek – weź jeszcze raz przeczytaj tekst i albo zmień swoje zdanie o pół miliardzie zapytań, albo zrozum odpowiednio zdanie Tima ;-). On mówi o zapytaniach co do lokacji, a z Twojej wypowiedzi wynika jakoby pytali dlaczego źle chodzą Maps ;-) pozdro

Moridin
Gość

Masz footnote. Myślałem, że to oczywiste. :)

Grzegorz Wyszynski
Gość

Nie myśl… Nie wychodzi Ci to… ;-)

Moridin
Gość

Go away. ;-))

Grzegorz Wyszynski
Gość

I kto by Cię sprowadzał na ziemię w Twej świadomości celebrytości?? ;-)

Aleksander Pitura
Gość

W życiu nie widziałem głupszego listu do użytkowników. Idąc tokiem rozumowania Tima, jeżeli inne funkcje w „ajfonie” nie będą mi pasowały, to tymczasowo mam się przesiąść na Samsunga? Największym utrudnieniem wbrew pozorom nie są same mapy, ale firmy czy inne POI, do których można było dojechać dzięki mapom google. Co więcej widzę, że istnieją śladowe ilości firm na mapach Apple’a, jednak nie udało mi się dotrzeć do momentu, w którym można dodać swoją firmę, aby na tej mapie się znalazła. Google stworzyło Centrum Lokalnego Biznesu, w którym każdy mógł wpisać wizytówkę swojej firmy, dlatego wiele razy mogłem dojechać do malutkich firemek, których nigdy po adresie bym nie odnalazł. Poza tym jazda np. po Wrocławiu była dla mnie zbawieniem (kiedy nie chciałem włączać Navigona) kiedy wpisywałem np. Magnolia i „znajdź trasę do” albo kwiaciarnie czy serwis wymiany opon i pokazywało mi wszystkie w pobliżu. No szlag człowieka trafia jak ma korzystać z takiego kiczu… Czy ktoś ma pomysł swoją drogą jak dodać firmę do mapy?

Moridin
Gość

Jakbyś zadał sobie minimum trudu to wiedziałyś jak dodać własną firmę.

Aleksander Pitura
Gość

W chwili kiedy tylko weszło 6.0 próbowałem to zrobić, ale bez skutku, więc może zamiast mędrkować wkleisz link, albo wyjaśnisz jak to zrobić?

Moridin
Gość

Tam gdzie masz przełączniki mapy z wektorowej na satelitarną itp. w samej aplikacji (pod rogiem dolnym prawym), masz również przycisk „Report a problem” gdzie możesz wypełnić raport czego brakuje i gdzie lub poprawić błędy itp.

Aleksander Pitura
Gość

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ja nie chcę raportować błędów, tylko dodać firmę. Jeżeli wiesz, to napisz proszę w którym miejscu każdy przedsiębiorca prowadzący nawet jednoosobową firmę może ją dopisać tak aby była widoczna na mapie?

Moridin
Gość

Już Ci powiedziałem. Tam jest opcja dodania nieistniejących POI do mapy. Skoro Ci się nie chce to nie miej pretensji.

Aleksander Pitura
Gość

Dzięki. Zgłoszenie problemu polegającego na braku położenia to jakoś tak wbrew logice i nieco schowane. Jeżeli to ma konkurować z Googlem to powinni to jakoś wypromować, bo nie sądzę, żeby firmy były w stanie wpaść na sposób dodania swojej działalności w taki sposób. W każdym razie dzięki za pomoc.

Moridin
Gość

Daj znać jak się pojawi.

Aleksander Pitura
Gość

Nie ma sprawy. Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jaki mają sposób na weryfikację punktu. Google wysyłało na wskazany adres kartkę pocztową z kodem.