iMagazine

Włącz tryb pełnoekranowy w Safari w iOS 6

28/09/2012, 22:17 · · · 3

Chyba pierwszy raz w historii Apple, starsze urządzenia działają sprawniej pod kontrolą najnowszego systemu niż tego starszego. Jest to pozytywne zaskoczenie dla użytkowników poprzednich iPhone’ów, w szczególności modeli 4 i 3GS. Jednak wraz z najnowszą iteracją mobilnego systemu, spece z Cupertino wprowadzili jeszcze jedno ciekawe ulepszenie, tym razem do Safari.

Mowa tutaj oczywiście o trybie pełnoekranowym. Jest on dostępny tylko na „mniejszych” urządzeniach (iPod i iPhone), a także tylko w poziomej orientacji ekranu. Aby z niego skorzystać należy obrócić urządzenie do poziomu i kliknąć na ikonkę z prawej strony paska.

… i to w sumie tyle. Znika statusbar, znika pole wpisywania adresu (możemy przescrollować na górę strony, aby je zobaczyć), znika dolny pasek. Pozostają tylko dwie-trzy ikonki: wstecz, (dalej), wyjście z trybu pełnoekranowego.

Od siebie polecam włączyć ten tryb i go nie wyłączać. Dzięki temu, przeglądanie internetu nawet na 3,5-calowym ekranie staje się dużo wygodniejsze, po kilku latach korzystania z „mniejszego” Safari, daje poczucie posiadania większe wyświetlacza w telefonie. W sumie, to tryb pełnoekranowy jest powodem, dla którego odkąd korzystam z iOS 6 nie włączam blokady autorotacji, z której wcześniej namiętnie korzystałem.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

fanmac napisał(a):

Zajefajne i super jest to, że to jest zapamiętane i nie trzeba klikać za każdym razem :)

gwujciow napisał(a):

i aż tyle musieliśmy na to czekać?

Jacek Orliński napisał(a):

Należy też przypomnieć że nawet w pełno ekranowym działa dotknięcie góry aby wrôcić na szczyt strony (bez pełno ekranowego dotyka się status bar’a)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK