Mastodon

Apple poprawia swoje mapy

16
Dodane: 12 lat temu

Okazuje się, że nasze gremialne wyrażanie niezadowolenia z nowych map w iOS 6 przynosi skutek.

Właśnie porównywaliśmy ze znajomym, dzięki Krzysiek, mapy w iOS6 i u niego m.in. Park Saski i Łazienki Królewskie w Warszawie są już opisane po polsku (sam osobiście zgłaszałem te błędy poprzez aplikację;-), a u mnie niestety nadal po chińsku.

Jak widać prace trwają – może za jakiś czas jednak będzie można tego używać…

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 16

U mnie są te lokalizacje poprawnie opisane. Gorzej było ze znalezieniem, musiałem sam trafić bo ciągle “Brak wyników” Poza takimi szczegółami powinni się skupić na skuteczności wyszukiwarki, bo ona jest wręcz fatalna. Często coś istnieje, ale nie wpisuje się całej nazwy i już nie znajduje. Np samo nazwisko z nazwy ulicy bez imienia.

Ah, mapy za rok będą świetne, dajcie im czas, ja od iOS 6.0 beta nie włączyłem navigona (i wszędzie trafiłem, mam szczęście :-P)

U mnie tez juz jest ok. Zauwazcie, ze w ios 6 mozemy przesuwac mape palcem przy wlaczonym kompasie bez jej powrotu do normalnego trybu, co bylo niemozliwe w google maps. To bylo bardzo irytujace, szczegolnie podczas jazdy samochodem gdy chcialem sprawdzic, czy kliometr, dwa przede mna nie ma korka.

Tak, to też mi się bardzo podoba. Ogólnie mapy nie są złe. Niektóre okolice, np. dom moich rodziców w baaardzo małej miejscowości na satelitarnej mapie widać dużo lepiej niż w google.

Ponoc Apple koryguje swoje bazy danch w mapach za posrednictwem swoich pracownikow w Apple Store (Retail Store) ). Dostali dodatkowy czas na to. Calkiem bystro. W samych stanach jest ich okolo 40000.

dali dupy na calej lini! akurat kogo jak kogo ale ich stac zeby kupic w calosci tomtoma, navigona czy inna firme od nawigacji, wydzielic dzial ktory by pracowal tylko nad mapami w telefonie.
w mojej okolicy tez mapy dzialaja poprawnie bez zadnych fajerwerkow w stylu chinskich krzaczkow czy innych nawigacja tez daje rade bardzo dobrze ale ogolnie jest niesmak.