iMagazine

HK Center

iOS6 i spersonalizowane sygnatury Mail.app

05/10/2012, 08:30 · · · 11

Wraz z nadejściem iOS6 część z nas nareszcie doczekała się upragnionej opcji dającej większą swobodę w korzystaniu z wbudowanego klienta pocztowego Mail.app. Mowa oczywiście o sygnaturach, które teraz możemy spersonalizować dla każdego z kont pocztowych i nie muszą to być wcale proste sygnatury.

Zacznijmy od tego, w jaki sposób uruchomić w ogóle spersonalizowane sygnatury, gdyż opcja ta jest domyślnie wyłączona. Aby więc ją aktywować przechodzimy kolejno do Ustawień -> Poczta, kontakty i inne -> Podpis i zmieniamy z opcji Wspólny na Osobne. W zależności od tego, ile kont pocztowych mamy skonfigurowanych na naszym iUrządzeniu, tyle będziemy mieć pól do ustawienia własnych podpisów.

Domyślnie możemy wpisać zwykły tekst, który dodatkowo można sformatować pogrubieniem, kursywą lub podkreśleniem. Co prawda można wstawić link albo adres mail, które po wysłaniu maila zostaną skonwertowane na wersje “klikalne”, ale może ktoś chciałby dodać obrazek? Albo mieć większą swobodę w samym formatowaniu tekstu (np. co do rozmiaru czcionki, jej koloru, itp.)?

Jak się pewnie łatwo domyślić, da się to osiągnąć. Aczkolwiek będziemy potrzebować pewnych narzędzi. Jednym z nich jest na przykład aplikacja Mail na OS X, w której możemy stworzyć dowolną sygnaturę włącznie z pełnym formatowaniem i możliwością dodania grafik. Tak przygotowany podpis wklejamy do maila, którego następnie wysyłamy na konto pocztowe, które mamy skonfigurowane na iUrządzeniu. Kiedy je już odbierzemy wystarczy, że skopiujemy standardową metodą taką sygnaturę i wkleimy ją do odpowiedniego pola w ustawieniach podpisów.

Z kolei innym narzędziem, niewymagającym “odrywania” się od swojego iUrządzenia są specjalne aplikacje dla iOS do tworzenia sygnatur. Jednym z nich jest aplikacja Signatures – Give your email personality, którą szczerze polecam, mimo iż kosztuje 2,39€. Możemy w niej skonfigurować wiele pól takich jak dane o sobie, własnoręczny podpis, sieci społecznościowe, komunikatory lub inne notatki, które następnie możemy złożyć w sygnatury. Dla “leniuszków” przygotowane są nawet gotowe szablony takich podpisów, w które wystarczy tylko wstawić odpowiednie dane. Po stworzeniu takiej sygnatury możemy ją następnie skopiować i wkleić we wspomniane wcześniej miejsce w ustawieniach podpisów.

11

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Ariel TrykaJakub MrózMaciej SkrzypczakSimarillionDominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik Łada
Gość

Ooo, zalapalem sie na screenshota;-)

Maciej Skrzypczak
Gość

Mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko?;)

Dominik Łada
Gość

skądże;-)

Simarillion
Gość
Simarillion

matko boska – czyli cała ta procedura to jest to samo co w znienawidzonym łyndołsie wymaga 2 kliknięć myszką???

Simarillion
Gość
Simarillion

Gratulacje. Przynajmniej jest kogo hejtować. Inaczej byłoby nudno. Przy okazji – życzę dalszego rozwoju i utrzymania poziomu znacznie jednak wyższego niż np. myapple.pl

Jakub Mróz
Gość

ok. program fajny tylko jak po wstawieniu sygnatury do iPhone/iPad wrzucic ja dobrze do mail w os X.. wszystkie obrazki sie rozjezdzaja i ogolnie tragedia.. any ideas?

Maciej Skrzypczak
Gość

Są na to dwa sposoby:

• Signatures można połączyć z Dropboksem i dzięki temu utworzone sygnatury będą wysyłane jako pliki html. Wystarczy potem, że otworzyli taki plik w przeglądarce, zaznaczysz całą sygnaturę myszką, skopiujesz i wkleisz po prostu do sygnatur w Mail na OS X.

• A druga metoda polega na przesłaniu sobie maila z utworzoną sygnaturą i odebraniu go w Mail na OS X. Wystarczy potem zaznaczyć w tym mailu sygnaturę myszką i postępować jak w pierwszej metodzie.

Jakub Mróz
Gość

no ok, ale:
*wersja z Dropboksem: rozjezdzaja sie polskie znaki a co gorsza grafiki diametralnie sie powiekszaja..
*wersja z mialem: polskie znaki sa, ale grafiki dalej nie daja rady

jesli chodzi o sposob z mailem to wysylajac i ustawiajac na ipadzie trace formatowanie czcionek, ale grafiki sa okej..

Ariel Tryka
Gość

Przyzadzilem maila z gotowym podpisem, calosc wraz z grafika wrzucilem do podpisu, ale grafiki mi nie wysulaja sie:/