iMagazine

Wacom Bamboo w specjalnej edycji z dodatkowym oprogramowaniem dla twórców Anime i Manga

15/10/2012, 11:21 · · · 8

Wacom dzisiaj zaprezentował kolejną edycję swojego konsumenckiego tabletu Bamboo, tym razem dla osób rysujących komiksy w stylu manga. Sam hardware bazuje na modelu Pen & Touch, którego recenzję możecie przeczytać tutaj, i ma dołączone oprogramowanie Anime Studio Debut 8 oraz Manga Studio Debut 4. Wacom Bamboo Manga jest dostępny od dzisiaj w cenie 99 EUR.

Informacja prasowa

Firma Wacom, czołowy producent tabletów piórkowych i interaktywnych ekranów piórkowych, zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty modelu Bamboo Manga. Wersja specjalna tabletu to całościowe rozwiązanie do tworzenia cyfrowych ilustracji i komiksów w stylu manga. Jest idealnym rozwiązaniem dla rosnącej grupy miłośników mangi, komiksów oraz twórczości cyfrowej.

Tworzenie postaci w stylu manga jest teraz wyjątkowo łatwe — niezależnie od tego, czy naśladuje się mistrzów, czy też eksperymentuje samodzielnie. Nowy model Bamboo Manga łączy w sobie popularny tablet Bamboo Pen & Touch firmy Wacom z wysokiej jakości oprogramowaniem, takim jak Manga Studio Debut 4 oraz Anime Studio Debut 8. Dzięki temu stanowi świetne narzędzie dla zarówno doświadczonych, jak i początkujących artystów.

„Europejski rynek mangi rozwija się bardzo szybko. Naszym zdaniem jest to ciekawa dziedzina o dużym potencjale twórczym i entuzjastycznej grupie docelowej. Miłośnicy tego gatunku wyrażają podziw dla japońskiej kultury, tworząc własne dzieła” — wyjaśnia Rüdiger Spohrer, wiceprezes ds. marketingu Wacom Europe GmbH. „Kreatywność, pasja i japońskie korzenie to cechy, które dzielimy z tą społecznością i dzięki nim najlepiej rozumiemy, czego naprawdę oczekują fani mangi”.

Wersja specjalna tabletu przygotowana z myślą o twórcach mangi to dopiero początek. Mogą oni oczekiwać udziału firmy Wacom w konwencjach, atrakcyjnych inicjatyw związanych z mangą oraz możliwości prezentacji swoich prac na arenie europejskiej.

Dodane oprogramowanie: doskonałe połączenie

Wielu użytkowników uważa programy Manga Studio Debut 4 i Anime Studio Debut 8 za najbardziej udane i łatwe w obsłudze narzędzia do cyfrowego tworzenia mangi. Dzięki dodaniu ich do tabletu firmy Wacom możliwości twórcze miłośników mangi stają się praktycznie nieograniczone. Pakiety oprogramowania dodane do tabletu Bamboo Manga zawierają liczne przewodniki i wskazówki, które maksymalnie ułatwiają rysowanie.

Manga Studio Debut 4

Ta uniwersalna aplikacja świetnie nadaje się do tworzenia zachwycających, gotowych do publikacji rysunków i komiksów w stylu manga. Zawiera różne efekty specjalne do odcieni na ekranie i narzędzia do dostosowywania obrazu. W połączeniu z tabletem Bamboo umożliwiają one tworzenie wysokiej jakości dzieł do wydruku lub publikacji w Internecie.

Manga Studio Debut 4 to program idealny dla początkujących i zaawansowanych fanów kolorowego świata mangi. Użytkownicy znajdą w nim tradycyjne narzędzia do rysowania mangi, takie jak wzory i dymki do dodawania tekstów oraz linie symbolizujące szybkość do wyrażania emocji i nastrojów. Realistyczne wrażenia zapewnia twórcom mangi pióro czułe na nacisk, które zmienia pędzle w cyfrowe markery.

Anime Studio Debut 8

Nie wystarczy Ci rysowanie scenariuszy do mangi? Za pomocą wszechstronnego programu Anime Studio Debut 8 możesz tworzyć filmy 2D, animacje rysunkowe, anime i wycinkowe.

Podobnie jak Manga Studio Debut 4 ten pakiet umożliwia amatorom tworzenie fascynujących postaci. Łącząc animację, dźwięk, wideo i efekty specjalne, takie jak cienie i podmuchy energii, nawet amatorzy mogą tchnąć życie w swoje postacie, które potrafią chodzić i zmieniać wyraz twarzy.

8

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


8
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Monika KorbasiewiczMoridinMarcin Taras Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin Taras
Gość

Dla początkującego-Bamboo czy Intuos i A6 czy A5 ?

Moridin
Gość

Zależy co chcesz robić. Intuos będzie na wiele lat. Jeśli „grafikujesz” na poważnie lub zajmujesz się fotografią/cyfrową obróbką to zdecydowanie ten model. Do zabawy lub mniej pro zastosowań Bamboo wystarczy.

Marcin Taras
Gość

Dziękuję :) !

Moridin
Gość

W najnowszym iMagazine jest recenzja Intuosa 5 tak przy okazji.

Marcin Taras
Gość

Nie widzę :| …

Moridin
Gość

A przepraszam – chodziło mi o ten numer co się ukaże w tym tygodniu. :-)

Monika Korbasiewicz
Gość
Monika Korbasiewicz

http://allegro.pl/nowy-tablet-wacom-intuos-manga-cth-480m-n-bamboo3-i3713145067.html czy w tym modelu rzeczywiście program Anime Studio Debut 8 jest dostępny gratis bo dostała 2 sprzeczne informacje od sprzedawców?