iMagazine

CardEasy – łatwe zakupy w iTunes bez karty kredytowej [Aktualizacja]

29/10/2012, 12:18 · · 42

Pomimo ogromnej liczby darmowych pozycji w App Store i Mac App Store na dłuższą metę trudno się oprzeć wydaniu pierwszych pieniędzy w tych sklepach. Darmowe próbki Angry Birds oraz innych aplikacji w wersji „Lite” kuszą i mocno rozbudzają nasz konsumpcyjny apetyt. Prócz programów mamy też w iTunes muzykę, filmy i książki. Kwestia bezpieczeństwa pieniędzy skutecznie może nas powstrzymywać przed założeniem konta w iTunes, które wymaga od nas karty kredytowej. Do tego formalności i wymogi bankowe odnośnie kredytów zamkniętych w plastiku. Rozwiązaniem wydaje się być karta prepaid – CardEasy.


CardEasy jest ciekawym produktem, który pozwala kontrolować środki jakimi będziemy operować w płatnościach elektronicznych. Co ważne, CardEasy ma pełne możliwości płatnicze „wypukłych” kart VISA. Koszt zakupu to 29 złotych. W zamian otrzymujemy pudełko zawierające plastikową kartą oraz numer PIN i regulamin. Nie ma żadnych umów oraz innych dokumentów bankowych. O tym, że jest to produkt skierowany na użytkowników Apple może świadczyć dołączony katalog z polecanymi aplikacjami w App Store, Mac App Store oraz iTunes.

Przelanie środków na konto bankowe przypisane do karty automatycznie ją aktywuje i umożliwia wykonanie pierwszych zakupów. CardEasy użyjemy w sklepach internetowych, bankomatach, terminalach sklepowych. Nigdzie podczas procesu nabywania CardEasy nie musimy podawać naszych danych personalnych, nie jesteśmy również zobligowani do ujawniania zarobków jak ma to miejsce w przypadku kart kredytowych. Do tego sami kontrolujemy wysokość środków z których będziemy korzystać podczas zakupów (nie zostanie wydane więcej niż kwota jaką zasililiśmy CardEasy). Łatwo również sprawdzimy dostępne saldo na http://brebank.pl/prepaid. Jedyne co może irytować, to pilnowanie aby nie brakło pieniędzy na rachunku karty. Gdy środków będzie zbyt mało, nie będziemy mogli kupić wypatrzonej gry lub aplikacji. Zmuszeni jesteśmy wówczas do zrealizowania przelewu bankowego co może zająć nawet dzień roboczy.

CardEasy to bardzo prosty sposób na zakupy w sieci. Oferta zaciekawi tych, którzy potrzebują korzystać z dobrodziejstwa iTunes (i innych sklepów) bez zbędnej bankowej „papierologii”. Wystarczy nabyć kartę CardEasy i natychmiast będziemy w stanie wykonywać transakcje zakupu. Przedpłacona karta VISA jest również łatwym sposobem na kontrolowanie wydatków. Idealna dla dzieci – jeśli chcemy uniezależnić je od naszych kart kredytowych. Bardzo dobre rozwiązanie dla instytucji i firm gdy potrzeba mieć osobne konta a nie ma możliwości wyrobienia kart kredytowych.

Karty CardEasy są dostępne w sieci Mobile Club (resellerzy iSource). Wkrótce powinny być też w innych sklepach.

Witryna usługi CardEasy – http://www.cardeasy.pl/

[Aktualizacja]

Karty CardEasy można teraz też w wygodny sposób kupić poprzez Allegro – bezpośredni link do konta CardEasy.

A jeśli preferujecie zakupy w sklepach to w MacLife Cafe w Warszawie też są.

42

42
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
brabraPiotrMarek Węgrzynjarekt tomAndy Lepa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nokeshi
Gość
Nokeshi

Nie rozumiem tego zamieszania z kartami kredytowymi i zakupami online. Przecież wystarczy zwykła karta bankomatowa, którą posiada praktycznie każdy kto ma konto w banku. Ustala się limity i kasa jest bezpieczna, a taka karta przedpłacona to tylko dodatkowe zamieszanie imo.

Dominik Łada
Gość

Nie wszyscy chcą albo mogą mieć kartę. Poza tym nie wszystkie karty działają z App Store. Dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa – niektórzy nie chcą np. podawać swojej „normalnej” karty w sklepach internetowych. Powodów jest wiele.

Andrzej Barański
Gość

niekoniecznie.. są tacy, którzy boją się kupować w internecie za pomocą karty kredytowej (no bo po takim zakupie NA PEWNO im zaraz ktoś konto wyczyści :)
i wtedy z pomocą przychodzą takie karty, na które pakujesz tyle kasy ile Ci aktualnie potrzeba na zakup, a później śpisz spokojnie.. 
Są też różne miejsca gdzie WSKAZANY jest zakup kartą typu PREPAID aby uzyskać zniżki – np. tanie linie lotnicze często z tego korzystają.

IMHO taka karta jest zbędna (miałem i zrezygnowałem) gdyż, tak jak twierdzisz, za dużo z tym zamieszania.

A swoją drogą do zakupów w iTunes itp. nie musi być SPECJALNA, dedykowana karta. Wystarczy jakikolwiek PREPAID. np BZ WBK miało takie karty za ok 15zł jakiś rok temu. Szybko, od ręki, na miejscu i nawet z.. ładnym obrazkiem ;)

Filthy_Criminal
Gość
Filthy_Criminal

Ale jak dobrze pamiętam to takiej karty bankomatowej nie podepniesz do konta AppleID bo nie jest ona traktowana jak karta kredytowa. Produkt, który opisuje Przemek jest bardzo fajna alternatywą dla osób, które chcą kontrolować swoje wydatki w AppStore (i nie tylko). Z mojej strony – jeśli jesteście posiadaczami konta bankowego ING – mogę polecić Wirtualną kartę Kredytową VISA. Działa ona w analogiczny sposób jak karta CardEasy z tym, że jeśli posiada się konto w ING transfer środków na kartę jest natychmiastowy i widzimy ją w naszym systemie bankowym, mając idealny podgląd na wszystkie operacje.

Dominik Łada
Gość

Zgadza się – wszystko rozbija się o parametry karty. Nie wszystkie karty wydawane w bankach mają możliwość posługiwania się nimi w internetowych sklepach. CardEasy działa i do tego została stworzona.

Filthy_Criminal
Gość
Filthy_Criminal

Powiem tak: ta karta która ja posiadam w ING działa w AppStore, PayPal i jeszcze kilku innych serwisach. Jak dotąd nie miałem z nią problemów, myślę że jest fajna sprawa, pomimo tego, że musimy pamiętać aby przetransferować na nią jakieś środki. A i jak pamiętam opłata jest jednorazowa na okres ważności karty (ktoś w komentarzach pytał o koszt takiej karty).

Pawciu
Gość

 Nie wszystkie tak działają jak opisujesz, ale sporo kart działa jak kredytowe i można nimi dokonywać płatności. Ja używam karty z Inteligo i ta jest obsługiwana jak zwykła kredytowa.

Michał Siemieniacki
Gość
Michał Siemieniacki

Wirtualna Karta VISA ING nie jest karta kredytową. To zwykła karta debetowa z funkcją płatności internetowych. AppStore także nie wymaga karty kredytowej. Ważne aby karta miała włączoną funkcję płatności internetowych, a czy jest to debetowa, przedpłacona czy kredytowa to już bez różnicy. 

Filthy_Criminal
Gość
Filthy_Criminal

Tu nie będę się spierał musiał bym doczytać co i jak w tym temacie – fakt jest taki, ze karta się sprawdza całkiem fajnie i jak dla mnie dość wygodna. :)

Piotr
Gość
Piotr

Witaj. Posiadam wymienioną przez CB kartę ale mam ja przypisaną do polskiego Apple ID gdyż przy Apple ID dla USA odrzuca mi ją… Czy mógłbys powiedzieć na jaki region masz ustawione Apple ID oraz czy wiesz jaka kartę mogę dodać do zagranicznego Apple ID? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Filthy_Criminal
Gość
Filthy_Criminal

Ja mam AiD ustawione na Polskę. Polskiej karty nie podepniesz pod sklep z USA – próbowałem i nie da się (musi być karta od nich) pozostają karty podarunkowe z allegro.

Piotr
Gość
Piotr

OK. Wielkie dzięki. :)

Pawciu
Gość

Brakuje dopisku „artykuł sponsorowany”, no ale OK. :)

Na stronie cardeasy.pl nie znalazłem żadnej informacji o kosztach. Coś wiecie ile to będzie kosztowało i jakie będą miesięczne opłaty? Czy do posiadania karty konieczne jest konto w mBanku?

Oczywiście zamiast rejestrowania konta w iTunes kartą kredytową (której część społeczeństwa nie posiada) można rejestrować zwykła kartą płatniczą np. z Inteligo. Ograniczenie zakupów jest do posiadanej kwoty, można sobie założyć też darmowe sub-konto na które będziemy przelewać tylko określoną kwotę na zakupy w iTunes.

PS. Witryna CardEasy wygląda jakby budżet na nią był ograniczony do 500 zł.

Dominik Łada
Gość

Nie ma kosztów miesięcznych, jedyne koszty to są koszty wynikające z prowizji zależnych od sklepów – jeśli takie są. Nie ma potrzeby posiadania żadnego konta w BRE (mBank, Multibank, BRE) – w trakcie rejestracji zakładane jest specjalne konto dedykowane do karty na które przelewa się dowolną kwotę i tyle.

Dawid Kotwica
Gość

A jaka jest cena tej karty (koszt za wydanie) ? I w jakim Banku znajduje się rachunek owej karty. 

Dominik Łada
Gość

Tak jak napisane jest w tekście – koszt karty to 29PLN. Karta ma przypisane konto w BRE, a operatorem karty jest VISA

Pawciu
Gość

Zakładane jest specjalne konto w banku i bank nie pobiera  żadnych opłat  za jego prowadzenie? Dożywotnio będę mógł z niego korzystać po jednorazowym zakupie tej karty?

Dominik Łada
Gość

Konto jest ważne tyle ile karta, czyli obecnie do 10.2014. W koncie do karty definiujesz „swoje” konto, na które zostaną przelane pozostałe środki jak karta straci ważność lub jak ją zgubisz i zastrzeżesz. Generalnie nie tracisz pieniędzy.

Marucins
Gość
Marucins

Sponsorowany :]
Swoją drogą korzystałem kiedyś z podobnego systemu tylko za granicą – zapomniałem jak to cholerstwo nazywało się.

Ale podpisze się pod kolegą, to rozwiązanie cardeasy jest dla anty-myślących ludzi, skoro mamy tyle możliwości, po co sobie utrudniać i bawić się w dodatkowe karty.

leafnode
Gość
leafnode

A są banki, które nie mają karty wirtualnej w ofercie?

Dominik Łada
Gość

Karty wirtualne są w większości banków, ale nie wszystkie, albo wręcz mniejszość z nich ma możliwość zarejestrowania jako karta przy AppleID.

leafnode
Gość
leafnode

 Powiem szczerze, że nie miałem jeszcze _żadnych_ problemów z używaniem
karty wirtualnej mBanku przy jakiejkolwiek płatności on-line. Ale karta
mBanku to może ta, która działa.

leafnode
Gość
leafnode

Powiem szczerze, że nie miałem jeszcze _żadnych_ problemów z używaniem karty wirtualnej mBanku przy jakiejkolwiek płatności on-line. Ale karta mBanku to może ta, która działa.

Dominika
Gość

Obecnie niemal wszystkie karty debetowe dodawane do kont mają możliwość realizowania płatności w internecie. Przyczyną ich ewentualnego odrzucania przez Apple jest niezmieniona przez Posiadacza karty wartość limitu na transakcje internetowe, którą Banki dla bezpieczeństwa Posiadacza karty ustawiają na zero. Po zmianie tej wartości karty takie są z reguły bez problemu akceptowane przez Apple. A zatem zwykle wina leży po stronie Użytkownika.

macnow
Gość

Ja korzystam z karty debetowej VISA Electron (z sercem) dodawanej do konta w Inteligo. Jest ona w pełni akceptowana w App Store, na Paypalu i wszelkich zagranicznych sklepach internetowych jak kredytówka VISA.

Pawciu
Gość

 Zaraz się okaże, że większość albo bez problemu obsługuje to kartami płatniczymi albo kredytowymi. Jedynie mniej świadomi, użytkownicy będą zainteresowani tą kartą.

Dominika
Gość

Dokładnie tak. A Ci mniej świadomi zwykle nie wiedzą dokładnie co mają w portfelu i szukają alternatyw. Podczas gdy karta, którą już posiadają ma wszystko czego potrzebują i wymaga jedynie odpowiedniego ustawienia limitów na transakcje internetowe (zwykle ilościowe i kwotowe). Co można przeważnie zrobić samodzielnie, logując się na swoje konto lub za pośrednictwem call center obsługującego Bank wydawcę karty. 

Dominik Łada
Gość

Ale ciągle zapominacie, że są sytuacje, gdy świadomie użytkownicy nie chcą łączyć swoich kont i kart z transakcjami w internecie lub konkretnymi usługami. Poza tym jest to świetne rozwiązanie np gdy ma się dzieciaki – rejestrujesz konto na niego, wrzucasz 50pln i dajesz do wykorzystania w App Store bez stresu, że będzie niespodzianka na Twoim koncie. Poza tym dzieciak z taką kartą może wyjechać na obóz i nie będzie stresu jak ją zgubi.

Drugim dobrym przykładem są instytucje – np szkoły. W tej chwili instalacja nowego softu wymaga konta w AppleID i podania nr karty. Szkoła w takiej sytuacji musi wykorzystywać kartę np Pani/a od informatyki, a w takiej sytuacji licencja jest na kogo…? Rejestrujesz wtedy taką kartę na szkołę i po kłopocie z formalnościami.

Dominika
Gość

O ile z drugą sytuacją całkowicie się zgadzam i widze tu sens, dla kart opisywanych w artykule, tak z pierwszą sytuacją zgodzić się już nie mogę. po to są limity ilościowe i kwotowe aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi nadużyciami lub dać ze spokojną głową kartę dziecku.
Ustalam swobodnie limit dzienny, miesięczny i nawet liczbę transakcji którą mogę zrobić w  oznaczonym przedziale czasowym i śpie spokojnie, widząc że dziecko poszaleje w granicach przeze mnie wyznaczonych.

cryptonit
Gość
cryptonit

 Karta CardEasy działa tylko z polskim iTunes Store. Niestety.

cryptonit
Gość
cryptonit

Karta CardEasy działa niestety tylko z polskim iTunes Store. Nie można płacić nią z zakupy w amerykańskim sklepie.

rafm5
Gość
rafm5

No niestety Polska pozostaje w bankowości jak zwykle na końcu. Opłaty za jakakolwiek kartę np w UK to pomsta do nieba. Transakcje kartami są ubezpieczone, jakiekolwiek kłopoty i bank oddaje pieniądze z ciagu kilku godzin. Przelewy także idą w kilka sekund.

Pl oczywiście przelewy wychodzące i wchodzące i środki gubione / trzymane przez banki, szkoda gadać

Michał Siemieniacki
Gość
Michał Siemieniacki

Generalnie to ta karta jest dość droga. W BZWBK można od dawna kupić karty przedpłacone (pozwalające na płatności internetowe) za 15 – 20 PLN.

KOHwithLOVE
Gość
KOHwithLOVE

W BZWBK karta prepaid wirtualna kosztuje 1 zł. Poco kupować plastik do płatności w necie? Wystarczy wirtualna :)

Dominik Łada
Gość

Np po to, ze chce sie mieć możliwość płacenia tez w normalnych, tradycyjnych sklepach. Np chcesz dać kartę dziecku, albo pracownikowi. Instytucje nie maja kart a tez robią zakupy. Opcji używania jest dużo, dużo wiecej niż przy „wirtualnej”…

jarekt tom
Gość
jarekt tom

Mi z konta dzisiaj ściągnęło 5 zł za wydanie karty wirtualnej z bzwbk. Ważne, że reejstracja jest szybka i darmowa a sama karta działa z iTunes bez problemu.
Na allegro widziałem fizyczne karty za 16 zł (z nadrukowanym imieniem i nazwiskiem) więc te 30 za CardEasy to w sumie sporo…

Jacek Kauch
Gość
Jacek Kauch

kilka lat temu Multibank wprowadził taką kartę. 
Działa bezproblemowo w App Store i iTunes a także w każdym sklepie internetowym w którym dokonywałem przelewów i na tej samej zasadzie – płatność jest możliwa tylko w przypadku zasilenia karty środkami. 
Różnice funkcjonalne w stosunku do opisywanej są takie, że jest za darmo oraz pieniądze przelewane z konta są na niej natychmiast. Oczywiście karta jest świetna dla kogoś kto ma konto w Multi.

Piotr Michalik
Gość
Szymon Marcinek
Gość

Super sprawa. Szczególnie dla ludzi, którzy jeszcze nie mają zdolności kredytowej. 

Andy Lepa
Gość

Mam taką kartę. Nie jest to karta bezterminowa, moja jest ważna do jesieni 2014 roku, jednak tej informacji nie ma na pudełku, dowiedzieć się tego można po otwarciu pudełka. Maksymalnie można mieć na niej 5000 zł na raz, a w ciągu roku 10000 zł. Niestety, aktywacja karty nie trwała doby, z winy BRE Banku, który jest właścicielem kont przypisanych do tych kart. W pudełku znajduje się nr telefonu, na który należy dzwonić w razie problemów, niestety, nie wszyscy operatorzy są przeszkoleni, niektórzy kompletnie nie mają pojęcia o isteniu takiej karty. Po niecałych 2 tygodniach wreszcie udało się uruchomić kartę, od tamtego czasu chwalę ją sobie ;)

Marek Węgrzyn
Gość
Marek Węgrzyn

Karta tego typu jest zupełnie bez sensu w przypadku robienia kilku płatności na kwoty poniżej salda przypisanego do danej karty. Przykład netk@rta Multibanku:

kupujemy 1 rzecz za 0,89 euro przy saldzie karty powiedzmy 10 zł
po chwili kupujemy 1 rzecz za 0,89 euro przy saldzie w dalszym ciągu 10 zł, jako, że obciążenie karty nie następuje w chwili zakupu, czyli w dalszym ciągu teoretycznie mamy 10 zł, chociaż wydaliśmy już 1,78 euro, co daje powiedzmy 7 zł. Po chwili kupujemy coś za 2 euro, saldo karty to w dalszym ciągu 10 zł, dzięki czemu przekraczamy dostępne saldo karty o parę złotych, Jest to kwota zablokowana na karcie, której teoretycznie nie mogą nam ściągnąć, jednak w tym przypadku podsumowanie dziennej transakcji w iTunes to będzie jakieś 3,78 euro (14 zł) i dopóki iTunes nie pobierze tej kwoty z naszej karty, nie da się pobrać na dane konto iTunes nawet darmowych aplikacji, czy innych rzeczy. Jak to jest dalej nie drążyłem, zapłaciłem, bo kwota była niewielka.

Sprawdzone ;)

brabra
Gość

Jestem mistrzynią pani Brabry po imieniu. Mieszkam w Polsce, chcę korzystać z tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy pożyczki, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ istnieją oszustwa wszędzie Kilka miesięcy temu byłem napięty finansowo, a ze względu na moje desperacje byłem oszukany przez kilku kredytodawców online prawie straciłam nadzieję aż przyjaciel zwrócił się do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy zwanego pani Stella Rene, która pożyczy mi niezabezpieczoną pożyczkę w wysokości 85.000.000 bez żadnych stresów. Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek kredytu, skontaktuj się z nim teraz: {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} Używam tego środka, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy pożyczki z powodu piekła, którą przeszedłem przez ręce tych nieuczciwych pożyczkodawców i nie chcę nawet mojego wroga, aby przechodził przez takie piekło, że przeszedłem przez ręce tych oszustw kredytodawcy online, chciałbym również, abyś pomógł mi przekazywać te informacje innym osobom, które potrzebują pożyczki po otrzymaniu pożyczki od pani Stelli Rene i proszę, aby Bóg dał jej długie życie.

Boże błogosław ją na zawsze.

brabra