iMagazine

Woblink wprowadzi swoje książki do iBookstore

10/11/2012, 15:03 · · · 9

Korzystacie z iBookstore? Ja też nie za często. Oczywiście, mam na swoim iPadzie kilkanaście książek z tego sklepu, ale, przynajmniej dla mnie, ciężko to nazwać sukcesem na skalę App Store. Głównie przez małą liczbę polskojęzycznych pozycji. Teraz to wszystko ma się zmienić, gdyż Woblink podpisał umowę z Apple, na mocy której książki dostępne na polskiej platformie trafią do iBookstore.

W informacji prasowej czytamy:

Aktualna ilość e-booków w ofercie Woblinka (ponad 7 tysięcy plików od niemal 100 polskich wydawców) pozwala na swobodne budowanie partnerskich relacji nawet z najwięk- szymi podmiotami na świecie. W iBookstore dostępnych jest już ok. 1,5 tysiąca polskojęzycz- nych publikacji od ok. 40 najlepszych polskich wydawnictw, w Kobo – kilkaset. Liczba ta bę- dzie sukcesywnie powiększana – finalizowane są kolejne umowy z wydawcami i przygotowywane kolejne partie plików.
Czytelnicy przywiązani do aplikacji iBooks lub Kobo mogą teraz nabywać polskie pu- blikacje bezpośrednio w aplikacjach. Twórcy platformy Woblink zapewniają jednak, że trwają prace nad rozwojem aplikacji Woblink – oferta dostępna na woblink.com będzie współegzy- stować z ofertą dostępną u innych partnerów poprzez unikalne funkcjonalności, atrakcyjne promocje i wyselekcjonowany kontent.

Jest to bardzo dobra wiadomość. Woblink zdecydował się na ryzykowny krok, ale dzięki temu dla nas, czytelników ułatwiony będzie dostęp do książek. W przeciwieństwie do iBookstore, polską platformę wykorzystywałem bardzo często, jednak aplikacja do czytania była, łagodnie mówiąc, słaba, podobnie jak dostęp do samego sklepu. Nie mogę się doczekać, aż wszystkie pozycje pojawią się w sklepie Apple.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Paweł Kos napisał(a):

Popraw tytuł;)

duchu napisał(a):

a jest opcja w iBooks zeby pokazywalo tylko polskie tytuly ?

Chmiel napisał(a):

Gdzie jest taka opcja? Ja mam amerykański sklep…

duchu napisał(a):

jak wlaczysz iBooks i wybierzesz sklep to w featured i pozniej masz taki wielki banner books by language i wybierasz polski :)

Chmiel napisał(a):

No ja tego banera nie mam…

Mariusz Przybysz napisał(a):

Czy książki już kupione „w Woblinku” będą do pobrania w iBooks („za darmo” oczywiście)?

Michał Zieliński napisał(a):

Idę o zakład, że nie. Ale możesz je pobrać ze strony WWW Woblinka w formacie .epub i czytać przez iBooks na iUrządzeniu.

Mariusz Przybysz napisał(a):

Dzięki Michał

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK