iMagazine

Woblink wprowadzi swoje książki do iBookstore

10/11/2012, 15:03 · · · 9

Korzystacie z iBookstore? Ja też nie za często. Oczywiście, mam na swoim iPadzie kilkanaście książek z tego sklepu, ale, przynajmniej dla mnie, ciężko to nazwać sukcesem na skalę App Store. Głównie przez małą liczbę polskojęzycznych pozycji. Teraz to wszystko ma się zmienić, gdyż Woblink podpisał umowę z Apple, na mocy której książki dostępne na polskiej platformie trafią do iBookstore.

W informacji prasowej czytamy:

Aktualna ilość e-booków w ofercie Woblinka (ponad 7 tysięcy plików od niemal 100 polskich wydawców) pozwala na swobodne budowanie partnerskich relacji nawet z najwięk- szymi podmiotami na świecie. W iBookstore dostępnych jest już ok. 1,5 tysiąca polskojęzycz- nych publikacji od ok. 40 najlepszych polskich wydawnictw, w Kobo – kilkaset. Liczba ta bę- dzie sukcesywnie powiększana – finalizowane są kolejne umowy z wydawcami i przygotowywane kolejne partie plików.
Czytelnicy przywiązani do aplikacji iBooks lub Kobo mogą teraz nabywać polskie pu- blikacje bezpośrednio w aplikacjach. Twórcy platformy Woblink zapewniają jednak, że trwają prace nad rozwojem aplikacji Woblink – oferta dostępna na woblink.com będzie współegzy- stować z ofertą dostępną u innych partnerów poprzez unikalne funkcjonalności, atrakcyjne promocje i wyselekcjonowany kontent.

Jest to bardzo dobra wiadomość. Woblink zdecydował się na ryzykowny krok, ale dzięki temu dla nas, czytelników ułatwiony będzie dostęp do książek. W przeciwieństwie do iBookstore, polską platformę wykorzystywałem bardzo często, jednak aplikacja do czytania była, łagodnie mówiąc, słaba, podobnie jak dostęp do samego sklepu. Nie mogę się doczekać, aż wszystkie pozycje pojawią się w sklepie Apple.

9

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mariusz PrzybyszChmielduchuMichał ZielińskiPaweł Kos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Kos
Gość

Popraw tytuł;)

Michał Zieliński
Gość

Dzięki!

duchu
Gość
duchu

a jest opcja w iBooks zeby pokazywalo tylko polskie tytuly ?

Chmiel
Gość
Chmiel

Gdzie jest taka opcja? Ja mam amerykański sklep…

duchu
Gość
duchu

jak wlaczysz iBooks i wybierzesz sklep to w featured i pozniej masz taki wielki banner books by language i wybierasz polski :)

Chmiel
Gość
Chmiel

No ja tego banera nie mam…

Mariusz Przybysz
Gość

Czy książki już kupione „w Woblinku” będą do pobrania w iBooks („za darmo” oczywiście)?

Michał Zieliński
Gość

Idę o zakład, że nie. Ale możesz je pobrać ze strony WWW Woblinka w formacie .epub i czytać przez iBooks na iUrządzeniu.

Mariusz Przybysz
Gość

Dzięki Michał