iMagazine

Mapy Nokii trafią na iOS

13/11/2012, 20:53 · · · 2

O problemach Apple z nowymi mapami pisaliśmy już wiele razy. Póki co, jedyne rozwiązania to protezy – przerabiane webowe mapy Google. Oczywiście, można też użyć nawigacji z prawdziwego zdarzenia, ale to jak zabijanie muchy przy użyciu czołgu. Da się? Da. Jest sens? No niezbyt. Całe szczęście Finowie przygotowali dla nas „wybawienie”.

Od jakiegoś czasu wszelkie smartfony od Nokii sprzedawane są z wbudowaną nawigacją samochodową. Posiada ona tryb offline, komendy głosowe i naprawdę sporo POI. Generalnie, nierzadko to owa nawigacja była kartą przetargową przy wyborze smartfonu Nokii. Dotychczas, dało się korzystać z tych map tylko przez odpowiednie telefony lub przeglądarkę WWW (również mobilna wersja na iOS). Całe szczęście, Nokia dzisiaj ujawniła szczegóły swoich nowych map – Here. Jednym z punktów projektu jest aplikacja na iOS. Zapowiada się bardzo ciekawa, bowiem wspierać ma turn-by-turn a także informacje o transporcie publicznym. Jeżeli to ostatnie będzie działało w Polsce bez problemów, to wprost nie mogę się doczekać tego programu.

Kiedy można spodziewać się Here w App Store? Soon. Niestety, tylko tyle wiemy. Wszystko leży w rękach ludzi z Apple, którzy muszą zaakceptować (nie „mogą”, a „muszą!”) aplikację. W momencie, w którym Google jest niepewne przyszłości Google Maps na iOS, taka informacja jest bardzo dobra. Jedyne czego się obawiam, to rozmiaru programu. Jeżeli wszystkie mapy będą zapisane w pamięci, to może być on zbliżony do Nokia Maps na Windows Phone, czyli ok. 2,2 GB. Producent jednak obiecuje połączenie lokalnych danych z informacjami z chmury, dzięki czemu liczę na co najmniej dziesięć razy lżejszą aplikację.

Źródło: The Verge


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Mariusz Przybysz napisał(a):

Mapy które są w systemie nie są takie złe i praktycznie z każdym tygodniem jest coraz lepiej. Już zniknęły wszystkie chińskie parki w Warszawie, a od użytkowników zgłaszających zależy jak szybko błędne informacje zostaną usunięte. Poza tym mapy te działają zdecydowanie szybciej.

Maciej Winiarski napisał(a):

Ja też nien narzekam. Jakiś czas temu jechałem do malutkiej wsi i została ona znaleziona wszystko fajnie ładnie.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK