iMagazine

Gear4 wprowadza do swojej oferty Lightning Dock

27/11/2012, 19:49 · · · 8

Czym iPhone 5 wyróżnia się na tle starszych braci? Większy ekran, smukła obudowa, nowe złącze dokujące. Jest też coś jeszcze: jest to pierwszy iPhone, do którego Apple nie zrobiło stacji dokującej i nie zrobi. Dlaczego? Prawdopodobnie z powodu ery post-PC: firma doprowadziła do takiego momentu, że obecnie telefonu można praktycznie nie podłączać do komputera. Jednak część użytkowników się nie zgadza i to na przeciw ich oczekiwaniom wychodzi Gear4.

Brytyjska firma dzisiaj wprowadziła do sprzedaży nowy produkt: Lightning Dock. Ja sama nazwa wskazuje, jest to Dock z Lightning. Został on zaprojektowany tak, aby można było przez niego ładować najnowszego iPoda touch oraz iPhone’a 5.

Na zdjęciach wygląda na produkt wysokiej jakości, zaś jego wygląd przywodzi na myśl akcesoria prosto z Cupertino. Sama stacja dokująca to nie jest już specjalna nowość – pojawiło się już kilka takich propozycji na rynku, w tym super tani Dock rodem z Chin. Wszystkie jednak mają wspólny problem: do ich działania potrzeba, sprzedawanego osobno, kabla Lightning – USB. A koszt takiego kabla nie jest mały, niestety. Gear4 podszedł do sprawy inaczej i dock podłączamy do komputera lub ładowarki za pomocą kabla miniUSB – USB. Nie dość, że przewód jest dodany do zestawu, to zakup dodatkowego egzemplarza nie zrujnuje naszego budżetu.

Z wad należy wskazać brak możliwości podłączenie dodatkowych głośników do stacji. Moim zdaniem, można to było bardzo łatwo rozwiązać, nie wiem dlaczego producent nie zdecydował się na umieszenie tam odpowiedniego złącza.

Sama stacja dokująca kosztuje 35 funtów i znaleźć ją można w sklepie Gear4.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

chato.pl napisał(a):

Rozwiązanie Belkina podoba mi się bardziej …

Seba napisał(a):

Ciekawe czy da się podpiąć 5-tkę z case’m jak w http://kck.st/TqffMc

chato.pl napisał(a):

Hmmm … dlaczego moje odpowiedzi do Seby są wycinane? o_O

Moridin napisał(a):

Nie są wycinane tylko tak je konstruujesz że trafiają do spamu.

chato.pl napisał(a):

A co takiego robię źle? ;>

Michał Gałuszka napisał(a):

Lightning jest cyfrowym złączem więc aby umieścić w podstawce wyjście audio producent musiałby zastosować jakąś elektronikę. Być może taki konwerter D/A jest na tyle drogi, że po prostu nie opłaciło się go tam zainstalować.

Paweł Rybak napisał(a):

Od kiedy mam sprzet z logo jabłuszka używam sprzętu Gear4, jest bdb jakości i idealnie pasuje do ipada lub iphone

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK