iMagazine

Który tablet trzyma najdłużej na baterii?

07/12/2012, 18:27 · · · 21

Serwis Which? Daily Tech przetestował kilkanaście tabletów dostępnych na rynku i wniosek jest prosty – król jest jeden, a w zasadzie dwaj.

Okazuje się, że nowy iPad z ekranem Retina podczas serfowania w sieci po WiFi jest w stanie pracować przez 811 minut – czyli ponad 13,5 godziny. Pierwszy tablet z Androidem w tym zestawieniu to sony Xperia Tablet S – wytrzymuje on niecałe 9 godzin.

4,5 godziny to spora różnica – w moim przypadku jest to de facto dodatkowy jeden dzień pracy.

W wypadku tabletów 7-calowych, najlepszy okazuje się ponownie produkt Apple – wygrywa iPad mini z wynikiem 783 minut (ok 13 godzin), co jest o ponad 3 godziny lepiej niż drugi w stawce Amazon Kindle Fire HD z wynikiem 591 minut (niecałe 10 godzin).

Na pocieszenie dla Androidowców, iPhony wypadają zdecydowanie gorzej niż Samsung Galaxy SIII czy Sony Xperia S w kategorii smartfonów.

A jakie wyniki wy osiągacie?

21

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


21
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
simaJebacz KozjamirqMateusz LeśniakMarcel Herba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebastian Samulczyk
Gość

A jak to zmierzyć?;-)

Dominik Łada
Gość

Naładuj do pełna, a potem zacznij serfować…bez przerwy;-)

Marcin Hinz
Gość

iPad 2 wytrzymuje 590 minut w badaniu. Mój podczas przeglądaniu internetu + grania w gry (te mniej wymagające ale również 3D) wytrzymuje 11-12h.

Marcel Herba
Gość

Jest też Rev 2

narkoman
Gość

Jakoś te wyniki dla telefonów mi się dziwne wydają, nie mówię, że 5tka jest najlepsza, ale 200 minut? Lumia 185? Przecież Lumia się wyładowuje do połowy od samego przesuwania kafelków… może to ten ekran na max coś wpłynął, w każdym razie coś tu jest nie tak.

Edit: Do tego One X też przed 5tką, miałem go i on pada tak samo bardzo szybko, chociaż nie tak szybko jak Lumia to fakt.

Kuba Janiec
Gość
Kuba Janiec

Te dane to dla mnie jakaś abstrakcja. To samo, jak wy często wspominacie w nadgryzionych o swoich czasach pracy na iPadach. Mój iPad 3 wytrzymuje 6, może 7 godzin na baterii. Nie mówię o czasie, który pokazany jest w opcjach, bo tam zliczane jest też gdy iPad ma zablokowany ekran, co o niczym nie świadczy. Mówię o faktycznej pracy (w moim przypadku internet po wifi, czasem jakiś podcast, czy iBooks) z zegarkiem w ręku. Bez grania, bo Walking Dead, GTA, czy Bastion potrafią rozładować całego iPada w 3h, więc te czasy na baterii są mocno przesadzone, albo ja trafiam na wadliwe egzemplarze, bo to mój drugi egzemplarz iPada 3 i drugi z taką samą baterią.

Moridin
Gość

Po prostu inaczej go używasz. Może wiecej Powiadomień. Może poczty.

Kuba Janiec
Gość
Kuba Janiec

Nie. Jedno konto pocztowe na push, ale odbieram kilka maili dziennie, piszę jednego tygodniowo. Powiadomienia tylko dla kalendarza i przypomnień. Bluetooth wyłączony, nie mam 3G, nic nie renderuję w tle. Najbardziej casualowe korzystanie z możliwych, 10h to dla mnie mrzonka.

Moridin
Gość

To masz coś zwalone. Na Makowe ABC publikowałem tutorial jak przywrócić iPhone’a w takiej sytuacji. IPada robi się analogicznie.

Kuba Janiec
Gość
Kuba Janiec

Ale to mój drugi iPad 3 i poprzedni wytrzymywał tyle samo. Te wyniki są abstrakcyjne i wasze też kwestionuję. Sprawdźcie swoje zużycie z zegarkiem, korzystając 6h non-stop z iPada będziecie musieli go podłączyć, a że w opcjach pokazuje 13h to tylko i wyłącznie dlatego, że zlicza zablokowany ekran, gdy nie jest używany. Być może iPad 2 wytrzymuje tyle czasu, ale te z Retiną to szczerze wątpię, bo ja muszę ładować iPada codziennie wieczorem, a nie korzystam z niego 13h bez przerwy. Poza tym gdy jestem w podróży a mam iPada bez 3G to włączam tryb samolotowy dla zaoszczędzenia kilku procent i wtedy może pod 8h czytania podejdzie (bez grania i wideo) i ze dwa pełnometrażowe filmy (4h).

Moridin
Gość

W usage masz dwie wartości. Jedna nie bierze pod uwagę czasu w uśpieniu. To mój piąty iPad i żaden mi nie trzymał krócej niż 10 godz.

sima
Gość
sima

Piąty iPad na 3 modele, jakie się w ogóle dotychczas ukazały??? To aż tak często musiałeś je wymieniać?

Moridin
Gość

Nie tylko ja w rodzinie mam iPada.

Mateusz Leśniak
Gość

masz coś zwalone, wszystko działa tak jak jest opisane. Owszem, ładuję iPada codziennie, ale cały dzień włączone WiFi, BT, udostępnianie do iP, 3G, ekran +/- 40% podświetlenia. Wracając do domu z uczelni zawsze mam jeszcze jakieś 20-30% :)

Maciej Winiarski
Gość
Maciej Winiarski

Dziwne, że iPad 2 jest gorszy od Retiny. Wszyscy wkoło mówili, że jest na odwrót. Trudno zależy od jasności ekranu i czujników światła.

Moridin
Gość

Mi iPad 2 trzymał dłużej od 3.

Maciej Winiarski
Gość
Maciej Winiarski

Właśnie o tym mówię. Sam mówiłeś w nadgryzionych, że wahałeś się czy zmienić czy nie.

sq2frd
Gość
sq2frd

iPad2 -10-11h (ale nie tylko surfowanie z Wi-Fi, też jakieś wideo czy gry), iPad z retina 12-13h, użytkowanie analogiczne jak iPad2

Piotr Hnatiuk
Gość

Kuba z całą pewnością coś masz nie tak, może skype w tle, może coś innego. Moja jedynka po dwóch latach spokojnie wytrzymuje 9 godzin, trójka ponad 10. Zawsze mam włączony bluetooth, wifi, 3G podświetlenie około 40%. W samolocie po 5-u godzinach oglądania filmów zostało 45% baterii, a wcześniej prawie godzinę przeglądałem po wifi. Żywotność baterii skraca np. telefon voip działający w tle, czy hotspot aktywny po wifi.

jamirq
Gość
jamirq

pytanie czy odpalano strny z flashem które na tabletach z androidem sa obsługiwane co może mieć znaczny wpływ na czas pracy

Jebacz Koz
Gość

Co tam tablet. Zabawne jest jak kiepsko wypada fajfon w stosunku do konkurencji.