iMagazine

Ilu jest deweloperów w Polsce?

21/12/2012, 15:33 · · · 13

Rozmawiałem ostatnio z bardzo wiarygodnym źródłem, wybaczcie ale nie mogę napisać z kim, i padły dwie bardzo ciekawe liczby.

Otóż wg mojego rozmówcy, w iTunes Connect zarejestrowanych jest ok 900 developerów z Polski, którzy opublikowali do tej pory ok 5000 aplikacji.

Czy to dużo? Czy to mało?

Przy okazji zatem przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

lukaszmtw napisał(a):

Ale nie jest wspomniane, jakie są to aplikacje. W większości mogą to być jakieś „testowe” lub taki, które zainstalowało tylko parę osób.

Dominik Łada napisał(a):

Zgadza się, ale takie też się liczą

Behinder napisał(a):

Rozumiem że developer to każdy Polak który ma płatne konto developerskie na siebie czy też taki który pracuje w wielkiej firmie i jest tylko mrówką

Dominik Łada napisał(a):

To jest liczba kont zarejestrowanych z PL i liczba aplikacji opublikowanych z tych kont.

Behinder napisał(a):

Bardzo ciekawe ale z tego co pisaliście kiedyś nt liczby sprzedawanych aplikacji w Polsce to chyba tylu programistom trudno zarobić na chleb :(

Dominik Łada napisał(a):

Dokładnie, dlatego w większości działają międzynarodowo, bo tam jest biznes.

lukaszmtw napisał(a):

Najczęściej jak robią fajną aplikację, to po prostu po angielsku.

sedziu napisał(a):

Jakbyście dali jakieś porównanie np. z programistami androida, albo czegokolwiek to by było jakieś odniesienie, a tak to takie puste info. Ja przykładowo nie mam bladego pojęcia czy to mało czy dużo.

Gdyby w App Store była normalna cena za rejestrację konta dev (tak jak np, w Google Play – $25 jednorazowo), to pewnie byłoby dużo więcej i aplikacji, i deweloperów. $99/rocznie to nie jest mało.

Dominik Łada napisał(a):

To fakt nie jest tanio

Moridin napisał(a):

Dzięki temu Apps są też wyższej jakości. Umówmy się że $100 na rok to nic dla developera z dobrym pomysłem.

Behinder napisał(a):

i porządnym wykonaniem a nie jak cała masa androbiedy

Tomasz Buziak napisał(a):

Też jestem zdania że 99$ to nie dużo. Jedna taka sobie aplikacja, robiący coś konkretnego zarobi na siebie w ciągu roku.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK