iMagazine

Wysyłanie skompresowanych zdjęć przez Mail.app

04/01/2013, 16:00 · · · 2

Czy wiecie, że chcąc przesłać mailem zdjęcie do podglądu nie musimy go ręcznie kompresować? Może za nas to zrobić aplikacja Mail.app.

Wystarczy, że gdy wciągniemy do wiadomości jakieś zdjęcie, to pokaże się dodatkowe menu – Wielkość obrazka. Za jego pomocą możemy w szybki sposób automatycznie zmniejszyć i skompresować zdjęcie w celu jego wysłania.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Marucins napisał(a):

Korzystam z tej opcji bardzo często – najczęściej po wykładach jak trzeba przesłać slajdy dla grupy.

koralfx napisał(a):

Od kiedy zmniejszanie rozmiaru obrazka nazywamy kompresją? Tytuł wprowadza w błąd, ponieważ w Mail ma jedynie możliwość zmiany wielkości załączonej fotki (co oczywiście jest przydatne).

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK