iMagazine

Umiejętne odpowiadanie na maile przy pomocy cytatów

07/01/2013, 16:00 · · · 10

Nie raz prowadziliśmy z kimś korespondencję mailową, prawda? Nagminnym zachowaniem w takich sytuacjach jest odpowiadanie przy jednoczesnym załączeniu całej poprzedniej wiadomości. Jak można choć w pewnym stopniu zaradzić takim sytuacjom?

Często odpisując na wiadomość nie potrzebujemy odwoływać się do całego maila, a do jakiegoś konkretnego fragmentu. Aplikacje zarządzające pocztą wychodzą naprzeciw takim rozwiązaniom.

Weźmy na przykład systemową aplikację Mail.app. Jeśli chcemy odpowiedzieć na wiadomość z zawarciem fragmentu poprzedniego maila nie musimy go przekopiowywać. Wystarczy, że zaznaczymy wymagany fragment i wciśniemy przycisk Odpowiedz (lub skorzystamy ze skrótu klawiszowego ⌘ R),

a następna wiadomość będzie zawierała tylko ten fragment jako cytat.

Taka metoda ma niestety jedną wadę. Jako, że nie ma możliwości dokonać zaznaczenia różnych fragmentów treści jednocześnie, nie będziemy mogli wykorzystać jej w odpowiedziach komentujących wiele wątków. W takim wypadku pozostaje stare dobre kopiuj-wklej…


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

koralfx napisał(a):

I to jest funkcja, której tragicznie brakuje mi w outlooku, a męczę się w nim już ponad rok i czekam z utęsknieniem na dzień powrotu do osx (jak będą nowe maki pro). A brak multiselekcji da się przeżyć.

Behinder napisał(a):

a czy Launchbar nie zaradzi?

koralfx napisał(a):

Niestety nie wiem o jaki lanczbar chodzi. Może to jakiś plugin?

Behinder napisał(a):

Launchbar 5. ma opcje clip and merge. pewnie quicksilver potrafi to samo

Behinder napisał(a):

Mi nie przeszkadza :D

koralfx napisał(a):

Dlaczego nad? To, że domyślnie tam się karetka pojawia to nie dowód na to że nie można przestawić karetkę na dół tekstu lub „wciąć” się z własnym tekstem pomiędzy linie cytatu.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Niestety w Mailu systemowym nie ma takiej opcji, ale np. Postbox pozwala skonfigurować umiejscowienie cytatu na początku wiadomości bądź na jej końcu.

koralfx napisał(a):

A tak poza tym, dla mnie gorszym grzechem niż odpisywanie nad cytatem jest ciągnięcie kilometra cytatów w przypadku dłuższej wymiany maili. Przychodzi do ciebie taka konwersacja dwóch lub więcej osób które traktują to np. jako brief. To dopiero jest rebus.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Wyciągnięte z grafik OS X’a.

Emanuel napisał(a):

Dodam, że z powodzeniem możemy korzystać z tej metody na iOS.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK