iMagazine

Umiejętne odpowiadanie na maile przy pomocy cytatów

07/01/2013, 16:00 · · · 10

Nie raz prowadziliśmy z kimś korespondencję mailową, prawda? Nagminnym zachowaniem w takich sytuacjach jest odpowiadanie przy jednoczesnym załączeniu całej poprzedniej wiadomości. Jak można choć w pewnym stopniu zaradzić takim sytuacjom?

Często odpisując na wiadomość nie potrzebujemy odwoływać się do całego maila, a do jakiegoś konkretnego fragmentu. Aplikacje zarządzające pocztą wychodzą naprzeciw takim rozwiązaniom.

Weźmy na przykład systemową aplikację Mail.app. Jeśli chcemy odpowiedzieć na wiadomość z zawarciem fragmentu poprzedniego maila nie musimy go przekopiowywać. Wystarczy, że zaznaczymy wymagany fragment i wciśniemy przycisk Odpowiedz (lub skorzystamy ze skrótu klawiszowego ⌘ R),

a następna wiadomość będzie zawierała tylko ten fragment jako cytat.

Taka metoda ma niestety jedną wadę. Jako, że nie ma możliwości dokonać zaznaczenia różnych fragmentów treści jednocześnie, nie będziemy mogli wykorzystać jej w odpowiedziach komentujących wiele wątków. W takim wypadku pozostaje stare dobre kopiuj-wklej…

10

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
EmanuelMaciej SkrzypczakBehinderkoralfx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
koralfx
Gość
koralfx

I to jest funkcja, której tragicznie brakuje mi w outlooku, a męczę się w nim już ponad rok i czekam z utęsknieniem na dzień powrotu do osx (jak będą nowe maki pro). A brak multiselekcji da się przeżyć.

Behinder
Gość
Behinder

a czy Launchbar nie zaradzi?

koralfx
Gość
koralfx

Niestety nie wiem o jaki lanczbar chodzi. Może to jakiś plugin?

Behinder
Gość
Behinder

Launchbar 5. ma opcje clip and merge. pewnie quicksilver potrafi to samo

Behinder
Gość
Behinder

Mi nie przeszkadza :D

koralfx
Gość
koralfx

Dlaczego nad? To, że domyślnie tam się karetka pojawia to nie dowód na to że nie można przestawić karetkę na dół tekstu lub „wciąć” się z własnym tekstem pomiędzy linie cytatu.

Maciej Skrzypczak
Gość

Niestety w Mailu systemowym nie ma takiej opcji, ale np. Postbox pozwala skonfigurować umiejscowienie cytatu na początku wiadomości bądź na jej końcu.

koralfx
Gość
koralfx

A tak poza tym, dla mnie gorszym grzechem niż odpisywanie nad cytatem jest ciągnięcie kilometra cytatów w przypadku dłuższej wymiany maili. Przychodzi do ciebie taka konwersacja dwóch lub więcej osób które traktują to np. jako brief. To dopiero jest rebus.

Maciej Skrzypczak
Gość

Wyciągnięte z grafik OS X’a.

Emanuel
Gość
Emanuel

Dodam, że z powodzeniem możemy korzystać z tej metody na iOS.