iMagazine

Tworzymy listy i dodajemy do nich utwory w iTunes 11

08/01/2013, 16:00 · · · 4

Czy iTunes 11 zdążyło już na dobre rozgościć się u na Waszych maszynach? Jak oceniacie tę jedną z najważniejszych aplikacji na OS X? I czy staracie się korzystać z niej w “nowy” sposób, np. bez paska bocznego? Jeśli tak, to chciałbym Wam dziś pokazać, w jaki sposób można łatwo zarządzać playlistami pod względem ich tworzenia oraz dodawania do nich nowych utworów.

Stara metoda (czyli z “wyciągniętym” bocznym paskiem) dodawania utworów do istniejących list polegała po prostu na “chwyceniu” utworu i przeciągnięciu go na jakąś playlistę. Utworzenie nowej natomiast odbywało się natomiast na dwa sposoby: mogliśmy kliknąć znaczek plus w lewym dolnym rogu iTunes i wybrać z menu Nowa lista, bądź przenieść utwór na puste pole w sekcji Listy utworów by dodana była nowa.

W widoku bez bocznego paska natomiast nie zmienia się niemal nic. Nadal musimy “złapać” wybrany utwór (lub kilka), a w tym momencie z prawej strony „wyjedzie” ukryty pasek. Teraz wystarczy przeciągnąć go na istniejącą listę utworów, by został tam dodany lub na wolne miejsce, by utworzyć nową listę.

I na koniec dodatkowa porada – by podejrzeć wszystkie listy utworów bez wyciągania starego paska bocznego musimy kliknąć widok Listy utworów znajdujący się na górnej belce w zakładce Muzyka.

Czy to jest z kolei wygodne? Śmiem wątpić…

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Maciej Czechowski napisał(a):

KoЯn :D

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK