iMagazine

Sprawdzamy stan zużycia baterii w urządzeniach Bluetooth

12/01/2013, 13:38 · · · 7

Żyjemy w czasach, kiedy technologia bezprzewodowa jest w cenie. Niesie ona za sobą wiele korzyści, z których niewątpliwie jedną z nich jest brak kabli, czyli porządek na biurku. Takie urządzenia jednak w dalszym ciągu potrzebują energii do działania, zapewnianej w postaci przeróżnych baterii – zwykłych “paluszków” lub wbudowanych akumulatorów. Mając do czynienia z takimi urządzeniami musimy badać stan rozładowania baterii, aby w pewnym momencie nie zostać z bezużytecznym narzędziem w ręku. OS X pozwala na szczęście na w miarę łatwe sprawdzanie poziomu naładowania baterii w urządzeniach komunikujących się z nim za pomocą Bluetooth.

Stan zużycia baterii możemy sprawdzić z poziomu paska menu, gdzie po sparowaniu jakiegoś bezprzewodowego urządzenia z komputerem powinna pojawić się ikonka sygnalizująca połączenie Bluetooth. Na początku jednak upewnimy się, czy taka ikonka w ogóle się pokaże.

Przechodzimy do Preferencji systemowych (które znajdziemy w folderze /Applications), wybieramy Bluetooth i upewniamy się, że jest tam zaznaczona opcja Pokaż Bluetooth na pasku menu. Jeśli nie, to ją oczywiście zaznaczamy.

Teraz, gdy podłączymy jakieś urządzenie w menu Bluetooth znajdującym się w menubarze, będziemy mogli zobaczyć stan baterii po najechaniu na dane akcesorium.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

madhunt3r napisał(a):

Można prosić o nazwę programów? Chodzi mi o „CPU” i ruch sieci, ze screena.
Z góry dziękuję :)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Oczywiście, to iStat Menus -> http://bjango.com/mac/istatmenus/

Andrzej Cichoń napisał(a):

a co tam masz jeszcze za ciekawe programiki?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Dropzone, Dropbox i Bartender.

Glorfidel napisał(a):

Może nie w temacie, ale mam pyatanie.
Czy jest możliwość by Safari uzupełniało tylko loginy, bez haseł?
Próbowałem znaleźć coś w sieci, ale ciężko mi to idzie

Moridin napisał(a):

1password jeśli nie zapiszesz hasła. Tylko trochę to się mija z celem.

Glorfidel napisał(a):

No cóż
Dzięki

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK