iMagazine

Błyskawiczne przybliżanie i oddalanie widoku w Mapach dla iOS

16/01/2013, 13:07 · · · 7

Wraz z ukazaniem się iOS6 światło dzienne ujrzała nowa aplikacja Map od Apple tym razem bez wsparcia od Google. Chyba każdy wie (a przynajmniej słyszał), jakie perypetie towarzyszyły używaniu tej aplikacji. Jakkolwiek by nie było, sporo osób z powodzeniem z niej korzysta. Z Wami właśnie chciałbym podzielić się małym tipsem dotyczącym przybliżania i oddalania map.

Nie od dziś wiadomo, że głównym gestem do przybliżania i oddalania jest „uszczypnięcię” i rozsunięcie dwóch palców na ekranie. O ile pozwala to na precyzyjne ustalenie odpowiedniej odległości, to gdybyśmy chcieli oddalić się dość znacznie, musielibyśmy się nieźle „nawiosłować” palcami.

Ale jest prostsza metoda. Aby oddalić widok wystarczy, że stukniemy ekran dwoma palcami na raz.

Aby z kolei przybliżyć widok, stukamy dwa razy jednym palcem.

Smacznego!

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Marucins napisał(a):

A podobno to takie intuicyjne urządzenie jest :)

grafmarr napisał(a):

Żeby było ciekawiej, te same gesty działają w Google Maps.

lschodow napisał(a):

Coraz bardziej się zastanawiam dla kogo jest ten serwis….

BTW. W końcu google pokazał jak powinny działać gesty w mapach aby obsługiwać je jedną ręką. Polecam sprawdzić :)

Moridin napisał(a):

Może rozwiniesz myśl?

lschodow napisał(a):

W google maps mamy w końcu możliwość przybliżania i oddalania mapy przy użyciu jednej ręki. Gest polega na: 2x tapnięcie; za drugim tapnięciem nie odrywając palca od okrenu przesuwamy w górę/w dół (przybliżanie/oddalanie)

Co do pierwszej części to rozumiem że są początkujący użytkownicy którzy nie znają może takich „ficzerów” ( i jak widać znalazły się takie osoby, a myślałem że nie będzie ich), ale myślałem że magazyn imagazine jest dla użytkowników przynajmniej średnio zaawansowanych. Taka moja opinia. Oczywiście nothing personal, jak to mawiają w gangsterskich filmach ;)

Marcin Dmochowski napisał(a):

Dobry tip, o dwupacnięciu wiedziałem, o podwójnym pacnięciu nie. Ale czy jest to takie błyskawiczne? Macieju, sugerujesz, że trzeba się nawiosłować, ale jednym uszczypnięciem jestem w stanie uzyskać mniej więcej tyle, co trzykrotnym pacnięciem dwoma palcami.
P.s. Spróbujcie naprawić problemy z edycją w Disqus. Na innych portalach edycja się nie „wiesza” tak jak tutaj, więc zwalanie całej winy na Disqus jest nie do końca uzasadnione…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK