iMagazine

Torba Kangura – polskie aplikacje w App Store

19/01/2013, 12:18 · · · 2

torbakangura_ikonaTorba Kangura to aplikacja na iPhone i telefony z systemem Android. Aktywni rodzice znajdą w niej bazę ponad 7000 miejsc przyjaznych dzieciom w największych polskich miastach i mnóstwo pomysłów na to, jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem.

Restauracje, sale zabaw, zajęcia dodatkowe, baseny, parki czy teatry dziecięce –  Torba Kangura pomaga wyszukiwać miejsca w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach i Rzeszowie. Aplikacja rozpoznaje położenie rodzica i podpowiada atrakcje w najbliższej okolicy, przystosowane do potrzeb dzieci w wieku od 0 do 12 lat.

Wyszukiwanie w aplikacji jest banalnie proste – nawet wtedy, gdy jedną rękę ma się zajętą prowadzeniem wózka. Wystarczy wybrać jedną z pięciu dostępnych kategorii tematycznych, aby otrzymać listę miejsc uszeregowanych w kolejności od najbliższego. Dostępne kategorie to zabawa pod dachem i na powietrzu, restauracje, zakupy oraz pierwsza pomoc – baza adresowa aptek, dyżurów pediatrycznych i stomatologicznych. Po wybraniu miejsca można prosto sprawdzić jego położenie na mapie i prześledzić trasę dojazdu.

Torba Kangura to źródło dokładnych i zweryfikowanych informacji. Aplikacja umożliwia sprawdzenie danych teleadresowych wybranego miejsca, jego godzin otwarcia. Każdemu z nich towarzyszy krótki opis, zawierający rozszerzoną informację o oferowanych na miejscu udogodnieniach i atrakcjach dla dzieci. Podstrony miejsc takich jak restauracje, kluby dziecięce czy sale zabaw zostały ponadto rozszerzone o szczegółową list udogodnień, takich jak przewijak, miejsce dla mamy karmiącej czy kącik zabaw dla dzieci. Dzięki temu możliwe jest planowanie wyjścia z dzieckiem, bez obaw o przykre niespodzianki.

Tym, co wyróżnia Torbę Kangura spośród innych baz miejsc dla dzieci jest dostępność w wersji mobilnej. To jedyna tego typu aplikacja na smartfony zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzicach, którzy cenią sobie swobodę i spontaniczność. Torba Kangura pomaga im w wygodnym przeszukiwaniu miejsc „tu i teraz”, bez konieczności wertowania wielu serwisów internetowych, często niedostosowanych do potrzeb użytkowników urządzeń mobilnych.

Aplikacja na smartfony z systemem Android została udostępniona w Google Play we wrześniu 2012 z bazą danych obejmującą cztery największe miasta. Od tego czasu aplikacja jest systematycznie rozwijana w listopadzie premierę miała wersja na iPhone, w grudniu zaś rozszerzono bazę lokalizacji o kolejne polskie metropolie oraz kategorię tematyczną „Skocz na zakupy”. Już w połowie stycznia użytkowników aplikacji czeka kolejna aktualizacja, a w niej informacje o ciekawych wydarzeniach i specjalna zimowa zakładka z lodowiskami.

Aplikacja jest dostępna do pobrania w AppStore:

https://itunes.apple.com/pl/app/torba-kangura-lite/id575169170?mt=8

oraz Google Play:

https://play.google.com/store/search?q=torba+kangura&c=apps

Cena: 1,79EUR (ale jest też wersja „Lite”)

Przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.

2

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dominik Ładadziegiel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dziegiel
Gość
dziegiel

To jak z tymi kodami?

Dominik Łada
Gość

Już były na Facebooku, Twitterze oraz Google+