iMagazine

Zwolnij miejsce na swoim iPhonie

19/01/2013, 13:25 · · · 16

Najwięszką wadą iPhone’a z 16 GB pamięci jest to, że ma tylko 16 GB pamięci. Kupując model 4S lub 5 dosyć szybko kończy się na nim miejsce, chociażby po nagraniu krótkiego wideo. Do tego kilka albumów, ze dwie, cięższe gry i koniec wolnego miejsca. Wtedy każdy zagląda do iTunes a tam czeka na niego ładny pasek z podsumowaniem co ile zajmuje miejsca. W tym, najbardziej wkurzająca część owego paska, mianowicie „Inne”. Całe szczęście,  w prosty sposób można to wyczyścić.

W sekcji Inne dominują wszystkie pliki, które są przetrzymywane przez aplikacje trzecie, a także pliki tymczosowe czy ślady po nieudanych synchronizacjach. Gdyby chcieć pozbyć się tego ręcznie, zajęłoby to stanowczo za dużo czasu. Całe szczęście, jest aplikacja która zrobi to za nas.

Nazywa się PhoneClean, a jej obsługa jest banalna. Po zainstalowaniu, należy podłączyć telefon (bądź iPada czy iPoda touch) do komputera KABLEM USB. Program może pokazywać, że widzi sprzęt, który synchronizujemy po Wi-Fi, ale czyszczenie nie odbędzie się. Gdy już to zrobimy, klikamy na „Start Scan” i czekamy. Aplikacja przeskanuje pliki tymczosowe, śmieci, cache, cookie i ogólnie wszystko to, co jest niepotrzebne na telefonie. Następnie wyświetli, ile jakie pliki zajmują i będziemy mogli zaznaczyć, które chcemy usunąć. Jedno kliknięcie na Clean i mamy dodatkowe kilkaset MB wolne miejsca ekstra.

Jeżeli to i tak jest za mało, polecam przeniesienie całej swojej biblioteki muzycznej do iTunes Match lub usuwanie zdjęć. Te ostatnie i tak są backupowane w Strumieniu Zdjęć, a ten z kolei jest co miesiąca backupowany w iPhoto.

PhoneClean można pobrać za darmo: klik.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Kuba napisał(a):

pytalem juz kiedys przy okazji podobnego wpisiu: czy iPhoto bedzie robil backup strumienia zdjec, jesli nie zostanie wlaczony ani razu przez np. 2 miesiace ?

Michał Zieliński napisał(a):

Będzie.

shanhaevel napisał(a):

A Aperture?

shanhaevel napisał(a):

Hmm ciekawa aplikacja zaraz przetestujemy:) działa może też z iPadem? Albo jest jakaś alternatywa dla iPada?

Dominik Łada napisał(a):

Powinna działać też z iPadem

shanhaevel napisał(a):

Przetestowane i faktycznie działa na obu urządzeniach:) na początku aplikacja nie wykrywała żadnych plików i wysypywała się w trakcie wyszukiwania, po reinstalacji działa już ok:)

Michał Zieliński napisał(a):

Działa z iPadem.

Marcin Podlewski napisał(a):

Cenne info. Złotą czcionkę daję za ten artykuł i zaraz podłączam ;)

Guest napisał(a):

Hmm niby przybyło 500MB ale nadal „Inne” ma 950MB

endru098 napisał(a):

„Te ostatnie i tak są backupowane w Strumieniu Zdjęć, a ten z kolei jest co miesiąca backupowany w iPhoto.” Czy trzeba coś ustawić aby tak było? czy działa to z automatu?

Valdi Priadman napisał(a):

nie ma takiej aplikacji

Michał napisał(a):

a czy to jest za darmo czy trzeba wykupic licencję , bo od razu wyskakuje

Dominik Łada napisał(a):

to jest artykuł sprzed 1,5 roku, także trochę czasu minęło. Faktycznie wygląda na to, że teraz program jest płatny.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK