iMagazine

Ukryj niechciane aktualizacje OS X w Mac App Store

20/01/2013, 12:33 · · · 1

Aktualizacje są fajne. Poprawiają działanie komputera, dodają nowe funkcje, a czasem na nic Ci się nie przydają. No ale są, fajnie wiedzieć, że producent nie zapomniał o danym oprogramowaniu. Podobnie jest z OS X – nie uświadczysz tu terabajtów poprawek co tygodnia, ale czasem pojawiają się mniejsze, czy większe update’y. Niestety, jeżeli pracujesz na 10.8 Mountain Lion, to komputer przypomina non-stop o nich. Jest prosty sposób, aby to zablokować.

Po pierwsze: po co? Przecież pisałem przed chwilą o tym, ile to aktualizacje dają. Racja, problem w tym, że nie zawsze warto je wykonać. Przykład pierwszy z brzegu – iPhone 5 i iOS 6.0.2, który po prostu pożera baterię. To raz, a dwa, czasem zwyczajnie nie mamy czasu na przeprowadzenie upadate’u w danym momencie. W przypadku Mountain Liona cały czas w prawym, górnym rogu widnieć będzie plakietka z przypomnieniem. Wyrzucisz ją – ona wróci. Jak bumerang. Więc, jak je zignorować?

1. Otwórz Mac App Store (ikonka w Docku, z katalogu Programy, przy użyciu Spotlight czy Launchpad – jak Ci wygodnie).

2. Przejdź do zakładki Updates.

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na niechcianą łatkę i wybierz Hide Update.

Screen Shot 2013-01-20 at 12.16.41 PM

To wszystko. Od teraz, ta konkretna aktualizacja nie będzie wyświetlana. Jeżeli jednak chciałbyś do niej wrócić, wystarczy zastosować poniższe kroki.

1. Otwórz Mac App Store

2. Z belki wybierz Sklep, a następnie Pokaż wszystkie uaktualnienia…

3. Wyłącz i włącz MAS.

pokaz

Źródło: OS X Daily

 


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

yasiek napisał(a):

U mnie niestety to nie działa.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK