iMagazine

Ustawiamy ilość przypomnień o nieodczytanych wiadomościach

24/01/2013, 13:43 · · · 5

Za każdym razem, gdy otrzymujemy SMS’a bądź wiadomość iMessage i nie zdążymy ich przeczytać, za jakiś czas nasze iUrządzenie jeszcze raz powiadomi nas o nich. Jeśli Was to denerwuje lub chcielibyście ustawić więcej przypomnień, iOS pozwala to łatwo ustawić.

Aby zmienić ilość powtarzanych komunikatów o nieodebranej wiadomości musimy wejść w naszum iUrządzeniu w Ustawienia -> Powiadomienia -> Wiadomości -> Powtarzaj alarm. Tam będziemy mogli wybrać spośród 6 opcji: Nigdy, 1 raz, 2 razy, 3 razy, 5 razy oraz 10 razy. Wybranie tej pierwszej spowoduje, że powiadomienie o wiadomości odbędzie się tylko raz – w momencie, gdy nadejdzie. Kolejne analogicznie mają za zadanie przypomnieć nam o nieodczytanej wiadomości ustaloną ilość razy.

Każdy alarm powtarzany będzie z częstotliwością 2 minut. Szkoda, że tej opcji nie da się skonfigurować…

Źródło: OS X Daily

5

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jankosmos99Karol F.kresq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kresq
Gość
kresq

Mam wrażenie czasami, że ten portal traktuje czytelników jak idiotów.

Nie dość, że iOS jest generalnie idiotoodporny, nie dość, że ludzie śmieją się czasami, że oesy Apple’a są dla ludzi leniwych/nieogarniętych/głupich, usprawiedliwiających wybór systemu wygodą i ergonomią, to jeszcze redakcja KOLEJNY RAZ daje artykuł-tutorial o czymś, co powinien znaleźć KAŻDY przy, może nie pierwszym kontakcie z zakupionym telefonem, ale na pewno przy drugim lub trzecim – zwyczajnie wchodząc w ustawienie, co chyba każdy by zrobił.
Do tego KAŻDY użytkownik z większym stażem powinien od dawna znać tę funkcję, bo wydaje mi się, że miałem już ją w moim pierwszym iPhonie z softem 3.1 – w takiej lub innej formie.
Czy waszym targetem są ludzie, którzy są po prostu głupi lub aż tak niebywale leniwi, że gdy kupują telefon, to nie robią z nim NICZEGO oprócz dotykania na ekranie podstawowych ikonek telefonu, smsów i przeglądarki??

Karol F.
Gość

Chciało Ci się to pisać?
Myślę, że jeżeli taki poradnik pomoże choć jednej osobie, nieobeznanej w temacie, to jest sens pisania takich rzeczy.

kresq
Gość
kresq

Tak, chciało. Bo jeżeli ktoś nawet nie potrafi w podstawowe ustawienia wejść, to powinien sobie sprawić jakiś telefon dla seniorów albo w ogóle pozostać przy stacjonarnym.

kosmos99
Gość
kosmos99

mi pomogło dzięki :)

Jan
Gość

W samsungu J5 nie ma funkcji przy pomocy której mogę ustalić ilość powiadomień na przykład na jeden raz, lub na dwa itd. Po prostu ta funkcja nie występuje. Co wtedy można zrobić. Np. prowadzę samochód, dotaję sms i dopóki go nie przeczytam powiadomienie przychodzi co ileś tam sekund. Jest to mocno denerwujące .