iMagazine

Ustawiamy ilość przypomnień o nieodczytanych wiadomościach

24/01/2013, 13:43 · · · 5

Za każdym razem, gdy otrzymujemy SMS’a bądź wiadomość iMessage i nie zdążymy ich przeczytać, za jakiś czas nasze iUrządzenie jeszcze raz powiadomi nas o nich. Jeśli Was to denerwuje lub chcielibyście ustawić więcej przypomnień, iOS pozwala to łatwo ustawić.

Aby zmienić ilość powtarzanych komunikatów o nieodebranej wiadomości musimy wejść w naszum iUrządzeniu w Ustawienia -> Powiadomienia -> Wiadomości -> Powtarzaj alarm. Tam będziemy mogli wybrać spośród 6 opcji: Nigdy, 1 raz, 2 razy, 3 razy, 5 razy oraz 10 razy. Wybranie tej pierwszej spowoduje, że powiadomienie o wiadomości odbędzie się tylko raz – w momencie, gdy nadejdzie. Kolejne analogicznie mają za zadanie przypomnieć nam o nieodczytanej wiadomości ustaloną ilość razy.

Każdy alarm powtarzany będzie z częstotliwością 2 minut. Szkoda, że tej opcji nie da się skonfigurować…

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

kresq napisał(a):

Mam wrażenie czasami, że ten portal traktuje czytelników jak idiotów.

Nie dość, że iOS jest generalnie idiotoodporny, nie dość, że ludzie śmieją się czasami, że oesy Apple’a są dla ludzi leniwych/nieogarniętych/głupich, usprawiedliwiających wybór systemu wygodą i ergonomią, to jeszcze redakcja KOLEJNY RAZ daje artykuł-tutorial o czymś, co powinien znaleźć KAŻDY przy, może nie pierwszym kontakcie z zakupionym telefonem, ale na pewno przy drugim lub trzecim – zwyczajnie wchodząc w ustawienie, co chyba każdy by zrobił.
Do tego KAŻDY użytkownik z większym stażem powinien od dawna znać tę funkcję, bo wydaje mi się, że miałem już ją w moim pierwszym iPhonie z softem 3.1 – w takiej lub innej formie.
Czy waszym targetem są ludzie, którzy są po prostu głupi lub aż tak niebywale leniwi, że gdy kupują telefon, to nie robią z nim NICZEGO oprócz dotykania na ekranie podstawowych ikonek telefonu, smsów i przeglądarki??

Karol F. napisał(a):

Chciało Ci się to pisać?
Myślę, że jeżeli taki poradnik pomoże choć jednej osobie, nieobeznanej w temacie, to jest sens pisania takich rzeczy.

kresq napisał(a):

Tak, chciało. Bo jeżeli ktoś nawet nie potrafi w podstawowe ustawienia wejść, to powinien sobie sprawić jakiś telefon dla seniorów albo w ogóle pozostać przy stacjonarnym.

kosmos99 napisał(a):

mi pomogło dzięki :)

Jan napisał(a):

W samsungu J5 nie ma funkcji przy pomocy której mogę ustalić ilość powiadomień na przykład na jeden raz, lub na dwa itd. Po prostu ta funkcja nie występuje. Co wtedy można zrobić. Np. prowadzę samochód, dotaję sms i dopóki go nie przeczytam powiadomienie przychodzi co ileś tam sekund. Jest to mocno denerwujące .

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK