iMagazine

Sposób na natrętne telefony

27/01/2013, 13:25 · · · 9

Czy macie jakiś numer telefonu, który Was ciągle nęka? Bank, była dziewczyna, teściowa, komornik lub o zgrozo wszystko na raz! ;) Ile razy marzyliście o zablokowaniu takich połączeń? Niestety, iPhone nie ma takiej opcji. Ale zamiast szukać pomocy u konkurencji, zwróćmy uwagę, na co pozwala iOS.

Jak wiadomo iOS umożliwia przypisanie każdemu kontaktowi indywidualnego dzwonka (zarówno dla nadchodzącego połączenia jak i dla SMSa), dzięki czemu możemy łatwo odróżnić, kto do nas dzwoni bez patrzenia na ekran. Możemy to wykorzystać przy stworzeniu specjalnego kontaktu, który będzie „obsługiwał“ wszystkie niechciane próby nawiązania kontaktu.

W tym celu przechodzimy do aplikacji Kontakty i wybieramy znaczek +, co spowoduje utworzenie nowego kontaktu. Nadajemy mu jakąś nazwę, po której będziemy wiedzieć, że dzwoni ktoś, kogo nie chcemy słuchać, np. Nie odbierać (1.). Następnie dodajemy numery natrętnych telefonów, do których możemy pododawać objaśniające etykiety na wypadek, gdybyśmy jednak kiedyś chcieli przywrócić któryś z kontaktów „do łask“ (2.). Kolejną rzeczą będzie odpowiednie skonfigurowanie dźwięków. O ile dla wibracji jak i dźwięku SMSa bez problemu można usunąć dźwięk ustawiając go na Brak, o tyle z dzwonkiem telefonu trzeba sobie poradzić samemu, tworząc cichy dzwonek albo skądś go pobierając (3.).

W ten sposób utworzyliśmy specjalny kontakt, który w pewien sposób pozwoli nam uniknąć natrętów. Gdybyśmy w przyszłości chcieli dodać kogoś do tego „zaszczytnego“ grona, zawsze możemy skorzystać w widoku przycisków w Telefonie z dodania danego numeru do istniejącego kontaktu.

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

 Maciej Różański napisał(a):

Warto wspomnieć o serwisie zignoruj.pl który zawiera bazę (tworzoną przez użytkowników) telefonów natrętnych „doradców finansowych” i innych podobnych ;-)

Dominik Łada napisał(a):

O super, nie znałem. Dzięki za hint.

djbochen napisał(a):

Warto dodać, że jeśli dzwonią z numerów zastrzeżonych można u operatora, za darmo zablokować możliwość dzwonienia z takich (zastrzeżonych, prywatnych) numerów na nasz numer. Osoba próbująca takiego sposobu kontaktu z nami usłyszy, że nie życzymy sobie połączeń z numerów prywatnych, a my będziemy mieć święty spokój :)

Dominik Łada napisał(a):

Jasiek Urbanowicz używa takiego systemu juz od bardzo dawna i widziałem że się to sprawdza:-)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

To dlatego nie mogę się do niego dodzwonić… ;P (żart)

yasiek napisał(a):

Dokładnie. Ja mam coś takiego (patrz obrazek), kontakt do którego przypisuje co raz to nowsze wkurzające mnie numery, plus zablokowane połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych. Niestety, nie mogę przez to brać udziału w konkursach w radiu np, bo oni oddzwaniają najczęściej z zastrzeżonych właśnie. Ale muszę wprowadzić też chyba patent z „niemym dzwonkiem”. :)

Nie wiem jak w Androidzie ale np w Windows Phone jest funkcja blokowania wybranego numeru. W sumie to przydałoby się to w iOS.

hipertracker napisał(a):

Jak używałem jakibreaka to była tam bardzo dobra aplikacja filtrująca niechciane telefony i sms’y. Dziwne że iOS czegoś takiego jeszcze nie dodał.

disqus_hKDgryQwVk napisał(a):

Zrobiłem jak w opisie i nie działa…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK