iMagazine

ZAGGKeys ProPlus – podświetlana klawiatura dla iPada

27/01/2013, 12:02 · · · 15

Na rynku klawiatur dla iPada robi się coraz ciekawiej. Pojawiają się coraz fajniejsze i lepsze produkty, ale póki co nie zmieniają się dwaj podstawowi gracze – Logitech i ZAGG.

Tym razem chciałem Wam pokazać klawiaturę od tego drugiego. Do naszej redakcji, dzięki uprzejmości ZG Sklep, trafiła najnowsza klawiatura ZAGGKeys ProPlus.

Jest to bardzo ciekawa klawiatura, bo jako jedyna z „przenośnych” oferuje użytkownikowi funkcję do której jesteśmy już przyzwyczajeni w Macbookach – czyli podświetlenie. Ale o tym za chwilę. Wszystko po kolei.

Aluminium. Klawiatura jest aluminiowa, bardzo dobrze wykonana. Służy jako swoisty Smart Cover – ma wbudowane magnesy, które trzymają ja na ekranie zabezpieczając go. Podniesienie iPada uruchamia ekran.

ZAGGkeys PRO_keyboard-kopia

Klawisze mają trochę większe odstępy niż w klawiaturze Logitech Ultrathin Keyboard Cover, której używam na co dzień. Przez to pisanie wydaje się wygodniejsze. Klawisze mają bardzo przyjemny skok i ogólny „feeling”. Oczywiście jako dodatkowy „ficzer” podobnie do klawiatur konkurencyjnych, klawisze funkcyjne obsługują odtwarzacz muzyki, funkcję kopiuj/wklej, przycisk „Home”, głośniej/ciszej, itd.

ZAGGkeys PROplus Backlit-kopia

Najciekawsza sprawa to oczywiście wspomniane przeze mnie podświetlenie. Uruchamia się je specjalnym przyciskiem znajdującym się obok spacji. Dostępnych jest siedem kolorów podświetlenia – białe, czerwone, żółte, zielone, niebieskie, fioletowe oraz cyjanowe. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia 3 różnych poziomów jasności. Jest to absolutny „killer-ficzer” tej klawiatury. Pomyślcie jak często korzystacie wieczorem, po ciemku z iPada? Ja bardzo często. Jeśli nie jesteście „bezwzrokowcami” i musicie zerkać na klawiaturę podczas pisania, to w pełni docenicie tą funkcję. Przyznam się szczerze, że podświetlenie było pierwszym, co sprawdziłem podczas testów i praktycznie do oddania klawiatury, cały czas z niego korzystałem.

Podobnie do rozwiązania Logitech, ZAGGKeys ProPlus ma zaraz za klawiaturą, zaprojektowaną specjalną rynienkę, w którą wstawiamy naszego iPada. Rozmiar i jej kształt dostosowany jest, zresztą jak i całej klawiatury, do iPadów 2, 3 i 4, także jest wszechstronna i godna polecenia dla szerokiego grona użytkowników. Oczywiście działa też z iPadem mini, ale nie będzie spełniać funkcji Smart Cover;-)

ZAGGkeys PRO_Hero-kopia

Zastosowanie szczeliny do utrzymania iPada w pozycji stojącej jest naturalnym rozwiązaniem. Jednak w przypadku ZAGGKeys ProPlus nie mamy tutaj dodatkowych magnesów (jakie są np w Logitech Ultrathin Keyborad Cover) przez co musimy uważać aby iPad nie wysunął się nam. Nie ma też możliwości podnoszenia jedną ręką iPada razem z klawiaturą, bo złapanie za ekran „wypina” nam klawiaturę. Niemniej kąt nachylenia iPada stojącego z ZAGGu jest wg mnie minimalnie lepszy, bardziej naturalny do pisania, niż u konkurencji – niestety nie mogłem porównać ich na żywo obok siebie, ale wrażenia moje były takie jak opisałem. iPada bezpiecznie możemy wstawiać zarówno w pozycji poziomej jak i w pionowej, za co duży plus.

ZAGGKeys ProPlus działa bezprzewodowo w oparciu o standard Bluetooth 3.0. Znacznie obniża on zużycie baterii, także spokojnie możemy zapomnieć gdzie jest ładowarka. Producent nie podaje czasu pracy na jednym naładowaniu poza enigmatycznym stwierdzeniem o „miesiącach pracy”. Klawiatura była u nas w redakcji około 2 tygodni i po naładowaniu i ciągłym użytkowaniu, wskaźnik naładowania nawet nie drgnął…Zatem jest dobrze.

ZAGGkeys PRO_Closed-kopia

Podsumowując, ZAGGKeys ProPlus jest świetnym produktem. Nie jest bez wad, ale z drugiej strony jest jednym z najlepszych obecnie dostępnych na rynku. Pisanie na iPadzie może być fantastycznym doświadczeniem, pod warunkiem jeśli macie do tego odpowiednie narzędzie. Jeśli bierzecie pod uwagę zakup klawiatury i liczycie się z wydatkiem ok 400PLN, to poważnie powinniście zastanowić się nad tym modelem. Świetnie wykonany, aluminiowy, długo trzyma na baterii i ma podświetlenie, którego nikt inny na rynku w tym momencie nie oferuje – a to jest mega wygodna funkcja.

Plusy:

  • wykonanie
  • aluminium
  • zabezpieczenie ekranu
  • podświetlenie klawiszy
  • wskaźnik naładowania baterii (wreszcie ktoś mnie posłuchał)
  • długi czas pracy na baterii

Minusy:

  • cena, niestety dość wysoka
  • brak dodatkowych magnesów w rynience w którą wstawiamy iPada

Ocena iMagazine – 5,5/6

Cena: 459PLN

Link do sklepu: http://www.zgsklep.pl/


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Brzydal napisał(a):

Nooo, to MBAir 11′ właśnie przestał być brany pod uwagę jako przyszły zakup

Sebastian Frątczak napisał(a):

„Cyjanowe”- gdybym nie wiedział, że masz żonę…

Dominik Łada napisał(a):

Dlugo zastanawiałem się jak to po ludzku napisać ale nie wpadlem na żaden pomyśl:-)

Moridin napisał(a):

Morskie, turkusowe, cyanowe.

Dominik Łada napisał(a):

Morskie ok, turkusowe ok, ale „cyanowe” nie ma takiego wyrazu w polskim slowniku. BTW „cyjanowe” jest poprawna formą:-P

Sebastian Frątczak napisał(a):

Jasnoniebieski! – wykrzyczał po męsku, po czym udał się po krwisty stek i chłodny browar, po drodze zamaszyście uderzając swoją kobietę, by ta nie zapominała o ciężkości jego ręki.

Dominik Łada napisał(a):

Absolutnie genialny, najlepszy komentarz ostatniego czasu!:-)

Zdzich napisał(a):

Jak się na tej klawiaturze wprowadza polskie znaki? Z tego co widzę nie ma prawego klawisza Alt.

Dominik Łada napisał(a):

Ehhh, pecetowiec ;-P

A od czego masz lewy Alt? Na makach wcześniej był tylko lewy Alt i jego używało się do wpisywania polskich znaków. Dopiero od jakiegoś 2006 roku Apple zdecydowało się na ukłon dla switcherów z pecetów i dodali prawy Alt w swoich klawiaturach. Wcześniej w tym miejscu był, uwaga egzotyka;-), drugi „Enter”.

Zdzich napisał(a):

No cóż, wprawdzie nie pecetowiec ale konwertyta – na MB od 2009. Takich czasów nie pamiętam i niestety siłą przyzwyczajenia polskie znaki piszę prawym altem :)
Tak czy inaczej aby oszczędzić sobie uczenia zdecydowałem się na Logitech Ultrathin Keyboard Cover.

mikka02 napisał(a):

Bardzo dobry produkt, poważnie rozważam zakup, zauważyłem więc, że niestety cena nie jest tak atrakcyjna jak podajecie: za opcję podświetlanie, trzeba dopłacić 130 zł…

Dominik Łada napisał(a):

Zwróć uwagę z kiedy jest ten artykuł. Ceny przez ponad pól roku mogły się zmienić

mikka02 napisał(a):

Zgoda, masz rację, ta dopłata zmobilizowała mnie jednak do poszukiwań i okazuje się, że w sklepie na stronie ZAGG można tę klawiaturę kupić za 100 euro z bezpłatną dostawą do Europy, a więc i do Polski. Cena ok. 430 zł wychodzi.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK