iMagazine

Wyświetl swój Twitterowy timeline jako wygaszacz ekranu

30/01/2013, 14:18 · · · 5

Czy korzystacie z Twittera? Jeśli nie, to szczerze zachęcam – to miejsce, gdzie można poznać wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Natomiast jeśli jesteście z Twitterem już od dawna, chciałbym Wam przedstawić sposób, który pozwoli wyświetlić timeline jako wygaszacz ekranu.

Być może pamiętamy, że we wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego od Apple wśród wygaszaczy znajdował się RSS Visualizer pozwalający na wyświetlanie RSS’ów z wybranej strony. Niestety w OS X 10.8 Mountain Lion już go nie uświadczymy, choć działa on bez problemu na tym systemie. Na szczęście nie jest to powód, by zakończyć lekturę tego wpisu już teraz, ponieważ pozostały nam dwa wyjścia:

 1. Jeśli mamy dostęp do Maka ze starszą wersją OS X w Finderze wciskamy kombinację klawiszy Cmd+Shift+G i w nowym oknie wpisujemy następującą ścieżkę:
  /System/Library/Screen Savers
  bądź przechodzimy tam ręcznie i kopiujemy sobie plik RSS Visualizer.qtz.
 2. Jeśli natomiast nie mamy dostępu do starszych OS X, pozostaje nam tylko zawierzyć komuś i po prostu dany plik ściągnąć, np. stąd i rozpakować.

Skoro mamy już plik wygaszacza, przechodzimy do Findera, wciskamy klawisze Cmd+Shift+G, wpisujemy w oknie ~/Library/Screen Savers i wklejamy tam RSS Visualizer.qtz.

Kolejnym krokiem jaki wykonamy jest uruchomienie Preferencji systemowych i przejście do działu Wygaszacz i biurko. Na liście z lewej strony odszukujemy nasz wygaszacz (1.), a następnie wybieramy Opcje wygaszacza ekranu… (2.).

W oknie konfiguracji edytujemy pole Adres URL źródła, w którym wpisujemy jeden z trzech poniższych wariantów:

 • Tweety osób śledzonych przez danego użytkownika:
  https://api.twitter.com/1/statuses/following_timeline.rss?user=iMagazinePL
 • Tweety konkretnego użytkownika:
  http://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=iMagazinePL
 • Ulubione tweety danego użytkownika:
  https://api.twitter.com/1/favorites.rss?screen_name=iMagazinePL

Oczywiście zamiast iMagazinePL można wstawić dowolnego użytkownika. Wybierając pierwszy wariant i wstawiając tam swoją nazwę użytkownika będziemy mieli podgląd na własny timeline.

Źródło: Mactuts+


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Behinder napisał(a):

Ale fajne :)

Karol napisał(a):

U mnie nie działa tzn. nie ma go na liście wygaszaczy.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

A czy wgrałeś wygaszacz w dobre miejsce? I czy wcześniej go rozpakowałeś?

Karol napisał(a):

Już działa. Nie do tego folderu co trzeba wrzuciłem.

Tomasz Orzechowski napisał(a):

Dzięki. Fajny bajer. ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK