iMagazine

AssistiveTouch, czyli sposób na zepsuty przycisk Home

31/01/2013, 17:26 · · · 8

Jak tam Wasze przyciski Home (lub Początek, ale nie znoszę tego tłumaczenia) w iUrządzeniach? Mają się dobrze? A może po dłuższym czasie użytkowania się wyrobiły i nie reagują już tak szybko? Albo gorzej – uszkodziły się Wam na skutek jakiegoś upadku? Jeśli nie możecie na razie oddać swoich urządzeń do naprawy, a chcielibyście w dalszym ciągu z nich korzystać, to pomocny będzie AssistiveTouch.

AssistiveTouch to jedno z narzędzi mających głównie za zadanie umożliwić korzystanie z iUrządzeń osobom niepełnosprawnym pod różnymi względami. Jego „skutkiem ubocznym” jest możliwość obsługi iPhona/iPoda/iPada niemal bez używania żadnych przycisków fizycznych (za wyjątkiem sytuacji, gdy mamy je wyłączone kompletnie lub tylko sam ekran – wtedy potrzebny jest działający przycisk Power), a więc również przycisku Home.

Aby uruchomić AssistiveTouch musimy przejść do Ustawień, następnie wybrać Ogólne, Dostępność i w sekcji Ograniczenia fizyczne i motoryczne uruchomić AssistiveTouch. Zauważymy, że na naszym ekranie pojawi się przezroczysty element. Służy on właśnie do obsługi naszego urządzenia.

Kiedy wybierzemy ten wirtualny rozwinie się menu, w którym znajdować się będą cztery przyciski w tym właśnie przycisk Home (Początek), który działa dokładnie jak jego fizyczny odpowiednik.

Polecam Wam również sprawdzić działanie reszty przycisków w AssistiveTouch, ponieważ można tam znaleźć akcje odpowiadające za inne przyciski i zachowanie urządzenia. Sam przycisk do wywołania akcji można dowolnie umieścić przy każdej krawędzi ekranu tak, by nam jak najmniej przeszkadzał.

Źródło: OS X Daily

8

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
gadekdamMagdaGeriKrzys1602Ola Kiszkiel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radosław Szeja
Gość

Mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem to po raz pierwszy jakieś pół roku temu. Najbardziej cenie tę firmę za pomoc w korzystaniu ze swojego sprzętu osobom niepełnosprawnym.

Marcin Dmochowski
Gość
Marcin Dmochowski

Pamiętam zdziwienie w serwisie jak pokazałem tą opcję zanosząc telefon do naprawy przycisku home ;) Jedna z tych funkcji o których nie wiesz, dopóki nie zaczniesz grzebać w telefonie…

lschodow
Gość

Świetne :) Dzięki.

Ola Kiszkiel
Gość
Ola Kiszkiel

Dzięki!

Krzys1602
Gość
Krzys1602

U mnie w 5s właśnie przestał działać przycisk home no i szlag mnie trafia, dobrze że jest taka funkcja dopóki nie wymienię go to będę nadal mógł używać mojego iPhone. Dzięki i pozdrawiam

Geri
Gość
Geri

Super porada Ogromne dzieki :)

Magda
Gość
Magda

Super :) Dzięki

gadekdam
Gość
gadekdam

Jeśli to nie pomoże zobaczcie sobie naprawę przycisku w naszym serwisie. Robimy Również bezpłatna diagnozę. Wszystko macie dokładnie opisane tutaj http://www.wefix.pl/13-iphone?q=Typ+usterki-Touch+ID+//+Home+Button