iMagazine

AssistiveTouch, czyli sposób na zepsuty przycisk Home

31/01/2013, 17:26 · · · 8

Jak tam Wasze przyciski Home (lub Początek, ale nie znoszę tego tłumaczenia) w iUrządzeniach? Mają się dobrze? A może po dłuższym czasie użytkowania się wyrobiły i nie reagują już tak szybko? Albo gorzej – uszkodziły się Wam na skutek jakiegoś upadku? Jeśli nie możecie na razie oddać swoich urządzeń do naprawy, a chcielibyście w dalszym ciągu z nich korzystać, to pomocny będzie AssistiveTouch.

AssistiveTouch to jedno z narzędzi mających głównie za zadanie umożliwić korzystanie z iUrządzeń osobom niepełnosprawnym pod różnymi względami. Jego „skutkiem ubocznym” jest możliwość obsługi iPhona/iPoda/iPada niemal bez używania żadnych przycisków fizycznych (za wyjątkiem sytuacji, gdy mamy je wyłączone kompletnie lub tylko sam ekran – wtedy potrzebny jest działający przycisk Power), a więc również przycisku Home.

Aby uruchomić AssistiveTouch musimy przejść do Ustawień, następnie wybrać Ogólne, Dostępność i w sekcji Ograniczenia fizyczne i motoryczne uruchomić AssistiveTouch. Zauważymy, że na naszym ekranie pojawi się przezroczysty element. Służy on właśnie do obsługi naszego urządzenia.

Kiedy wybierzemy ten wirtualny rozwinie się menu, w którym znajdować się będą cztery przyciski w tym właśnie przycisk Home (Początek), który działa dokładnie jak jego fizyczny odpowiednik.

Polecam Wam również sprawdzić działanie reszty przycisków w AssistiveTouch, ponieważ można tam znaleźć akcje odpowiadające za inne przyciski i zachowanie urządzenia. Sam przycisk do wywołania akcji można dowolnie umieścić przy każdej krawędzi ekranu tak, by nam jak najmniej przeszkadzał.

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Radosław Szeja napisał(a):

Mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem to po raz pierwszy jakieś pół roku temu. Najbardziej cenie tę firmę za pomoc w korzystaniu ze swojego sprzętu osobom niepełnosprawnym.

Marcin Dmochowski napisał(a):

Pamiętam zdziwienie w serwisie jak pokazałem tą opcję zanosząc telefon do naprawy przycisku home ;) Jedna z tych funkcji o których nie wiesz, dopóki nie zaczniesz grzebać w telefonie…

lschodow napisał(a):

Świetne :) Dzięki.

Ola Kiszkiel napisał(a):

Dzięki!

Krzys1602 napisał(a):

U mnie w 5s właśnie przestał działać przycisk home no i szlag mnie trafia, dobrze że jest taka funkcja dopóki nie wymienię go to będę nadal mógł używać mojego iPhone. Dzięki i pozdrawiam

Geri napisał(a):

Super porada Ogromne dzieki :)

Magda napisał(a):

Super :) Dzięki

gadekdam napisał(a):

Jeśli to nie pomoże zobaczcie sobie naprawę przycisku w naszym serwisie. Robimy Również bezpłatna diagnozę. Wszystko macie dokładnie opisane tutaj http://www.wefix.pl/13-iphone?q=Typ+usterki-Touch+ID+//+Home+Button

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK