iMagazine

Zabezpieczamy się przed przypadkowymi zakupami

05/02/2013, 20:13 · · · 3

Ostatnio dużo się słyszy o sytuacjach, gdzie najczęściej dzieci przyczyniają się do robienia zakupów na iUrządzeniach. Spowodowane to jest domyślnym ustawieniem iOS’a, które z założenia ma po prostu służyć naszej wygodzie – po prostu od chwili zakupu, a właściwie jego potwierdzenia logowaniem, w ciągu 15 kolejnych minut nie musimy ponownie podawać hasła przy innych zakupach. I chociaż nie jest to zła opcja, jednak w pewnych przypadkach może przysporzyć wielu kłopotów. Dlatego chciałbym pokazać, jak się tego ustrzec.

Sposób na powyższy problem jest w zasadzie jeden – musimy zmusić nasze iUrządzenie, by wymagało hasła za każdym razem, gdy będą dokonywane jakieś zakupy. Aby to zrobić przechodzimy do Ustawień, następnie wybieramy Ograniczenia. Jeśli to konieczne, musimy je włączyć ustalając 4-cyfrowy kod, który warto zapamiętać. ;)

Potem odszukujemy pole Wymagane hasło. Zmieniamy jego wartość z 15 min na Natychmiast.

Od tej pory nieumyślne zakupy dziecka nie powinny nam już grozić. No chyba, że pozna ono nasze hasło… ;)

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

MacAztek napisał(a):

dzieki za ten artykuł, nie wiedziałem :-)

rwojtas napisał(a):

Dzieki za podpowiedz. Te 15 minut kosztowalo mnie kiedys 20 EUR…

endru098 napisał(a):

Mnie 17 euro :) Ale ładnie poprosiłem apple i mi zwrócili. :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK