iMagazine

i’m Watch [dodano wideo]

26/02/2013, 09:51 · · 4

W ostatnich dwóch latach moim jedynym zegarkiem był iPod umieszczony na bransolecie Lunatik. Czytałem opisy różnych zegarków, słuchałem również dyskusji Norberta z Wojtkiem w ostatnim (#114) odcinku „Nadgryzionych”. Osobiście nie jestem przekonany do idei Smart zegarków. Chciałbym aby zegarek był jednostką centralną noszonego przez nas urządzenia mobilnego, natomiast telefon, tablet (a może też lada w kuchni, multimedialne lustro, ściana w pokoju) był tylko ekranem, na który zegarek będzie streamował obraz. Oczywiście do takich idei jeszcze długa droga: problemy z upakowaniem części w małej kopercie zegarka, problem z zasilaniem, słaby rozwój obsługi urządzeń głosem, itp.


DSC_7841

Poniższy film (uploaduje się obecnie na YouTube) to prezentacja obecnego już na rynku produktu, który jest dostępny na stronie http://www.imsmart.com. Wygląda naprawdę ładnie ale wciąż nie rozumiem po co patrzeć na zegarek w celu upewnienia się, że na 99% trzeba będzie wyciągnąć telefon z kieszeni. To tylko moje luźne myśli na temat tego typu gadżetów.

4

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GryzliŁukasz JordanMarcin HinzHania Malińska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hania Malińska
Gość

Ale dlaczego trzeba wyciągać telefon skoro przez im watch można wybrać numer, zadzwonić, odebrać telefon, sms itd.

Marcin Hinz
Gość

Jak wyciągasz telefon to wiesz, że będziesz mogła zrobić wszystko z tym co do Ciebie przyszło. Smsa przeczytasz ale już na niego nie odpowiesz (chyba, że Siri będzie po polsku i będzie można edytować wpisany tekst).
Poza tym robi się to niewygodnie na takim małym wyświetlaczu.

Łukasz Jordan
Gość

Jak dal mnie kompletnie nietrafiony produkt. Zegarek to element garderoby i jedyna chyba dopuszczalna biżuteria dla faceta. Spełnia inną role, rozbudowanie telefonów do roli tableta to jedno, próba robienia multimedialnego zegarka to chyba pomysł.

Gryzli
Gość
Gryzli

fajny pomysł ale dzień na baterii to zdecydowanie za mało , i po co mi taka ilość funkcji w zegarku przecież to strasznie nie wygodne w obsłudze dlatego wole cookoo