iMagazine

Jak zmieścić duże tabele utworzone w Numbers na pojedynczej kartce

01/03/2013, 20:19 · · · 2

Dostosowywanie wielkości tabeli do pojedynczej kartki wydruku to jedna z opcji znajdujących się w Excelu, a która brakuje mi w Numbers. Na szczęście jest na to rada, a nawet dwie.

Pierwszą z metod dopasowania wielkości tabeli otwartej w Numbers jest wybranie z menu Widok opcji Pokaż widok wydruku (bądź wciśnięcie klawiszy Alt+Cmd+P). Wtedy u dołu strony pojawi się suwak Skala zawartości, którym będziemy mogli ręcznie dostosować wielkość tabeli do wydruku.

Istnieje wszakże druga metoda, dość niespodziewana. Wystarczy bowiem, że zaznaczymy całą naszą tabelę i ją skopiujemy. Wtedy musimy uruchomić aplikację Podgląd i stworzyć nowy dokument wybierając z menu Plik pozycję Nowy ze Schowka lub wciskając po prostu klawisze Cmd+N. W tym momencie wklejona zostanie cała nasza tabela, a podczas wydruku z Podglądu będziemy mogli automatycznie wypełnić maksymalnie kartkę papieru.

Źródło: Mac OS X Hints

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcin DmochowskiKrzysztof Janiczek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Janiczek
Gość

Opcja nr 2 jest dość dziwna. Osobiście nie lubię takiego „cudowania”.

Marcin Dmochowski
Gość
Marcin Dmochowski

A ja mam inne pytanie o Numbers. Jak zmusić program do rozpoznawania wpisu 3/12/13 jako 3 grudnia 2013 a nie 12 marca 2013?