iMagazine

Wpisuj Emoji szybciej na iPhonie i iPadzie

02/03/2013, 19:07 · · · 6

Temat Emoji już pojawił się na iMagazine, razem z poradnikiem jak wygodnie korzystać z nich na Maku. Pisałem wtedy, że te śmieszne, japońskie emotikony zdobyły swoją popularność dzięki iPhone’owi. Dzisiaj chciałbym pokazać, jak ułatwić sobie wpisywanie ich właśnie na telefonie od Apple (a także każdym urządzeniu z iOS).

Uwielbiam Emoji. Często stosuję je w rozmowach, dziwiąc przy tym znajomych. „Chce Ci się przełączać klawiaturę dla jednej emotki?” Cóż, prawda jest taka, że zazwyczaj nie chce mi się. Ale skoro Apple reklamuje iOS jako najbardziej zaawansowany system mobilny na świecie, to może można coś z tym zrobić?

Można. Procedura jest banalna, wymaga jednak trochę sprytu. Na początku, uaktywnij klawiaturę Emoji.

Ustawienia > Ogólne > Klawiatura > Klawiatury > Dodaj nową klawiaturę… > Ikony Emoji

Żeby ich używać, podczas wpisywania tekstu wystarczy pacnąć na ikonkę globu i już zamiast liter wstawiasz słodkie, japońskie ikonki. Wspominałem jednak o szybszej metodzie. Wykorzystamy do tego systemowe Skróty, dzięki odpowiednia kombinacja znaków zostanie zastąpiona wskazaną wcześniej emotikoną.

Ustawienia > Ogólne > Klawiatura > Klawiatury > Skróty.

Teraz kliknij na + w prawym, górnym rogu ekranu. Pokaże Ci się pole dodawnia nowego skrótu. W polu Fraza wpisz wybraną emotikonę, zaś w Skrót podaj kombinację znaków, która zostanie zastąpiona obrazkiem. Ja zazwyczaj używam „ogólnoznanych” emotikon z * na końcu.

emojiios

Voila. Teraz wystarczy wpisać kombinację z pola Skrót i pacnąć spację. Szybciej się nie da.

emoji2


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Mateusz Leśniak napisał(a):

Czyli jak używać skrótów :)
Nie lepiej ogólnie to nazwać? :)

Fabian K. napisał(a):

Świetne, dzięki ;)

Łukasz Żbik napisał(a):

A NOKIA tego nie widzi w sms….

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK