iMagazine

Zmieniamy domyślny dźwięk Powiadomień

08/03/2013, 20:22 · · · 1

Jeśli denerwuje Was domyślny dźwięk Powiadomień (to ten słyszany na przykład, gdy pojawia się jakieś przypomnienie z aplikacji o tej samej nazwie), to z pewnością dobrą nowiną jest fakt, że można go zmienić. Mało tego, możemy podstawić własny dźwięk.

Przepis na podmianę dźwięku Powiadomień sprowadza się do paru prostych kroków:

  1. Odnajdujemy odpowiadający nam (krótki) dźwięk, który konwertujemy do formatu AIFF (np. za pomocą iTunes).
  2. Kopiujemy go do folderu ~/Library/Sounds i zmieniamy jego nazwę na Basso (czyli plik będzie się w całości nazywał Basso.aiff).
  3. Uruchamiamy Terminal (znajdziemy go w folderze /Applications/Utilities)
  4. Wpisujemy w nim pkill NotificationCenter.

Teraz możemy wykonać już jakiś mini test, np. poprzez dodanie przypomnienia na za minutę, dzięki czemu przekonamy się, że nasza operacja się powiodła.

Bonusowy tip: Pliki dźwiękowe, które wstawimy do folderu ~/Library/Sounds mogą również posłużyć do zmiany alertu systemowego, który konfiguruje się w Preferencjach systemowych -> Dźwiękach w zakładce Efekty dźwiękowe. Obok nazw dodanych przez nas plików będzie widniała etykieta Własne.

Źródło: TUAW


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Mikowhy napisał(a):

a da się zmienić dźwikę powiadomień w iphonie?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK