iMagazine

Przywracamy przesyłanie zdjęć z iPhoto przez Mail

09/03/2013, 19:13 · · · 2

Jeśli ktoś korzysta z opcji wysyłania mailowo zdjęć, jakie ma w swojej bibliotece iPhoto, to wie, że od wersji 11 aplikacja ta używa wbudowanego mini-klienta pocztowego, który wyglądem nie grzeszy. Wcześniej czynność była wykonywana przez systemowego Mail.app. Wystarcz jednak jeden prosty zabieg, by przywrócić to stare ustawienie.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby ustawić Mail.app (lub dowolny inny klient pocztowy) jako domyślną aplikację do wysyłania zdjęć z iPhoto wystarczy, że uruchomimy preferencje tego ostatniego (Cmd+,) i w pierwszej zakładce – Ogólne – zmienimy opcję Program do wysyłania zdjęć.

Banalne!

I jeszcze mała ciekawostka. Powyższą zmianę można również wywołać z poziomu Terminala (co może się przydać, np. przy jakichś skryptach), wpisując w nim odpowiednią komendę:

Źródło: OS X Daily, Mac OS X Hints

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MarucinsKarol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość

Dzięki

Marucins
Gość
Marucins

swego czasu takie „fajne ciekawostki” wrzucał Moradin na swoim abc… Obecnie przybrało to trochę inny wymiar.