iMagazine

Nowe modele iMac z uchwytem VESA

14/03/2013, 13:54 · · · 6

Apple dzisiaj pokazało nowe modele iMaków wyposażonych w uchtyw VESA. W komplecie nie ma samego uchwytu ściennego, ale można go dodatkowo zamówić podczas składania zamówienia. Noga nie jest częścią zestawu, więc w przypadku rezygnacji z uchwytu w przyszłości nie będzie możliwości jej doczepienia – pozostanie nam jedynie wymiana komputera.

iMac optional VESA mounts

Uchwyty w ofercie Apple, oprócz wyższej o 180 PLN ceny samego iMaka, kosztuję od 579 PLN do 1099 PLN za najdroższy model. Można również dokupić wybrany przez siebie we własnym zakresie. Jak już wspominałem, ceny nowych iMaków wyposażonych w uchtyw VESA, są wyższe o 180 PLN – najtańszy model 21.5″ zaczyna się od 6179 PLN, a najdroższa 27-ka kosztuje 9479 PLN – można je oczywiście dodatkowo wyposażyć.

iMac optional VESA mounts prices

Osobiście nie jestem w stanie zrozumieć takiego kroku. O ile obniżenie wagi samego komputera jest bardzo dobrym zabiegiem, o tyle ograniczenie jego funkcjonalności, szczególnie w wersji 21,5″ jest już dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Dotyczy to zarówno ograniczonych opcji dyskowych (brakuje możliwości zamówienia SSD + HDD lub samego SSD o pojemności 256 i 512 GB) jak i problemów z rozszerzaniem pamięci (model 21,5″). Nowy model na biurku zajmuje przecież dokładnie tyle samo miejsca co stary …


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

cyberangel1975 napisał(a):

Chyba ich już całkiem powaliło…

Oktawiusz Środa napisał(a):

kolejny fiuczer :)

Andrzej Barański napisał(a):

„Apple dzisiaj pokazało nowe modele iMaków wyposażonych w uchtyw VESA.” a co to jest uchtyw? :))
wiem wiem, mnie też się zdarzają często literówki :) ale pomyślałem, że chcielibyście wiedzieć :)

Robert Stachnik napisał(a):

Średnio to wyglada bo zwykłe mocowania TV to koszt 100 pln
W to miejsce wole sam wymieniać dysk ssd i ram a nie być skazany na wydanie kosmicznych pieniędzy przy zakupie nowego iMac w sklepie.

Marcin Dmochowski napisał(a):

Czyli jak znudzi mi się mój nowy Mac wiszący na ścianie, albo zmienię biuro na takie gdzie już nie będzie mógł wisieć, to zamiast dokupić sobie nogę muszę kupić nowy komputer? Niezły idiotyzm, podkreślający tylko jaką porażką jest nowy iMac (poza designem).

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK